Гайдай розповів, чи чекати великої міграції зі Сходу на Захід України взимку

Понад 300 тисяч людей виїхали, зокрема з Луганської області за час великої війни.

Великої міграції зі Сходу на Захід України у зимовий період, найімовірніше, уже не буде. Про це у програмі Tvoemisto.tv «Тема тижня» повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

«Величезної міграції швидше за все не буде. Рівно пів року пройшло з моменту повномасштабного наступу та евакуації, а вона прходила здебільшого самостійно, понад 300 тисяч людей виїхали з області. Під нашим контрелем з допомогою поліції, волонтерів, військових вивезли 50 тисяч людей, і вони в принципі вже знайшли дах над головою або куточок, де проживають» каже він.

Проблема, за його словами, лише в тому, що ті переселенці з Луганщини, які поселилися в приміщеннях освітніх закладів, змушені шукати нове житло. Із 1 вересня деякі навчальні заклади вийдуть на очне навчання, тому, продовжує Сергій Гайдай, нині шукають варіанти у різних областях, щоби мати своєрідний житловий фонд для людей, яких попросять звільнити попередні місця проживання.  

Охочі надати пропозиції для розміщення переселенців можуть скористатися програмою «Прихисток». або звернутися в гуманітарні штаби  Луганської області. Зокрема, у Львові він розташований на вул. Рудненській, 10.

Читайте також: «Це пропаганда, щоб пересварити людей». Інтерв’ю з Андрієм Садовим

Нагадаємо, що Кабмін прогнозує нову хвилю внутрішнього переміщення зі Сходу на Захід України. Вона почнеться напередодні опалювального сезону. Наразі у Львові пропрацьовують варіанти щодо додаткового поселення внутрішньо переміщених осіб. Як повідомляв раніше у програмі Tvoemisto.tv «Тема тижня» заступник міського голови з питань містобудування Любомир Зубач, є чимала кількість варіантів для розміщення внутрішньо переміщених осіб. Наприклад, поруч із тимчасовим житлом для вагітних переселенок, що у мікрорайоні Тракту Глинянського, старі недобудовані будівлі ЛМКП «Львівводоканал» і ЛКП «Рембуд». 

Ольга Коваль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.