25 тис бронежилетів втратили військові через мінімізаторів і податкову Львівщини, – Козицький

–>

Через незадовільну роботу податкової щомісяця місцеві бюджети Львівщини недоотримують близько 250 мільйонів гривень ПДФО

“Таких підсумків дійшли під час міжвідомчої наради, яку очолив мій перший заступник Андрій Годик”,- зазначив начальник ЛОВА Максим Козицький, пише Dailylviv.com.

За його словами, за ці кошти можна було б придбати близько 100 нових «школяриків» або 25 тисяч нових бронежилетів чи один байрактар.

“Але ці гроші не надійшли у бюджети, а все через те, що підприємства мінімізували сплату ПДФО. Тим часом в податковій заплющують на це очі. Наголошую: це жодним чином не стосується бізнесу, який відповідально працює в умовах війни, мова виключно про ті підприємства, які працювали в «сірій» зоні і минулого року.

До того ж, і на державному, і на обласному рівнях функціонують інструменти для підтримки бізнесу. З 1 липня в Україні стартували Програми грантів з розвитку підприємництва та навчання в межах ініціативи «єРобота», а Львівська ОВА розробила Програму підтримки бізнесу на період воєнного стану. Нею можуть скористатися як релоковані з інших областей України підприємства, так і підприємці, які працювали в області до війни”,- наголосив Козицький.

Він нагадав, що ФОП-роботодавець як податковий агент сплачує до бюджету податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) із зарплати працівника у розмірі 18%. По суті, кожен працівник платить зі своєї зарплати цей відсоток. Далі 64% залишається в місцевому бюджеті, 15% йде до обласного, 21% – до державного.

Середня заробітна плата у Львівській області, за даними податкової, станом на березень становить 14 тисяч 100 гривень. При цьому майже 6 тисяч підприємств області оплачують заробітну плату у сумі меншій за мінімальну або близькій до мінімальної, яка зараз становить 6 тисяч 500 гривень. Відтак, різниця між середньою заробітною платою і тим, що недоплачують підприємства, становить 250 мільйонів.

“Протидія нелегальній зайнятості та підприємствам «мінімізаторам» повинна бути серед пріоритетних завдань Головного управління ДПС у Львівській області та Головного управління Держпраці у Львівській області.

Упродовж 2021 року Львівська ОДА провела 9 засідань обласних та районних робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати й зайнятості населення. Але подальшої системної роботи з боку відповідних органів ми не побачили.

Львівська ОВА хоче привернути увагу жителів області до цієї проблеми, оскільки ПДФО становить до 80% надходжень у бюджети територіальних громад та обласний бюджет”,- акцентував начальник ЛОВА.

Ці порушення відбуваються системно. Податкова має усі інструменти, щоб протидіяти підприємствам-ухилянтам. Чому вона цього не робить?

Ми діємо виключно у межах чинного законодавства. Проаналізували, заслухали, дали протокольне доручення всім суб’єктам, які дотичні до цієї проблеми. Якщо ДПС не відреагує, будемо звертатися у Міністерство фінансів та Кабінет Міністрів”,- акцентував Козицький.

Козицький подякував прокуратурі, поліції і СБУ за боротьбу зі схематозами ДПС

Козицький звинуватив податківців Львівщини у махінаціях і непрозорих схемах

Газу на осінь-зиму Львівщині вистачить: є лише один ризик, – Козицький

Козицький підписав наказ про нерозголошення інформації під час воєнного стану

У Львові ще один недбалий митник працює на великого контрабандиста

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.