З 1 вересня військовозобов’язані зможуть виїжджати за кордон під заставу. Хто страхуватиме

З 1 вересня в Україні запроваджується програма єВідрядження, яка дозволить військовозобов’язаним українцям виїжджати з України на 7 днів, попередньо внісши заставу у 200 тисяч гривень.

Про те, як буде працювати програма, інформує РБК-Україна з посиланням на роз’яснення члена Комітету з питань цифрової трансформації Сергія Штепи в ефірі телемарафону, пише Dailylviv.com.

“Наразі ця функція працюватиме у тестовому режимі. Як зазначив Кабінет міністрів, ми хочемо відпрацювати послугу і побачити чи ця функція дійсно буде мати попит”, – сказав Штепа.

Скористатися такою послугою зможуть ФОПи і юридичні особи приватної форми власності.

Але, щоб скористатися можливістю виїзду за кордон, потрібно відповідати визначеним критеріям:

своєчасно подати податкову звітність;

не мати заборгованості зі сплати ЄСВ;

виплачувати середню заробітну плату по юридичній особі чи ФОПу не менше 20 тисяч гривень.

Також, щоб скористатись послугою єВідрядження, потрібно буде внести заставу на суму 200 тисяч гривень. За словами Штепи, ці гроші будуть скеровувати до держбюджету, якщо людина виїде за кордон та не повернеться.

“Так держава страхується від масового виїзду чоловіків за кордон. Крім того, є обмеження, що термін цієї поїздки наразі становить не більше 7 днів – можливо його ще переглянуть. Але в цілому, я думаю цього достатньо аби вирішити робочі питання”, – пояснив він.

Сергій Штепа наголосив, що питання, куди спрямувати заставу буде вирішувати уряд. Водночас, за його словами, представники виконавчої влади уже чітко сказали, що всі ці кошти направлятимуть на ЗСУ.

Окрім цього, за словами Штепи, охочому виїхати, окрім застави, будуть потрібні документи, можливо не з боку країни, яка запрошує людину, а з боку роботодавця.

“І саме роботодавець буде нести повну відповідальність, тому що ми знаємо, є деякі компанії, які вже практикували надання можливості виїзду за кордон чоловікам в незаконний спосіб. Для того, щоб цього уникнути, саме роботодавець буде нести відповідальність та підтверджувати її саме документальним шляхом”, – пояснив Штепа.

Фіксувати повернення людини, що виїхала з України за програмою єВідрядження, за словами Штепи, будуть працівники ДПСУ.

“Я думаю, що це буде фіксуватись безпосередньо прикордонниками, які мають внести відповідну позначку у базу даних про те, що людина виїхала за кордон, а потім повернулась. Я думаю буде запроваджено якийсь механізм автоматичної фіксації, що людина не повернулась в Україну у термін, в який мала б це зробити”, – пояснив він

Уряд дозволив виїздити за кордон ще одній категорії чоловіків призовного віку

Чоловікам-українцям від 18 до 60 років заборонили виїзд за кордон

Водіїв від 18 до 60 років випускатимуть за кордон – рішення уряду

Нове про перетин кордону: хто з чоловіків може виїхати з України лише один раз, а хто – по кілька разів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.