Церкву на Львівщині розписали ликами Скрябіна, Винника, Ющенків

У парафіяльній церкві можна побачити розписи із зображенням Кузьми Скрябіна, Віктора Винника, родини Президента Віктора Ющенка.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Село Верин розташоване в Розвадівській ОТГ серед лісових масивів, чистих джерел та стрімких потоків річки Дністер. Саме тут, у парафіяльній церкві, можна побачити унікальні розписи.

При в’їзді до села гостей зустрічає церква, яка розташована на пагорбі. Їй місцеві жителі завдячують популярності та збільшенню туристів у селі.

Церква Архистратига Михаїла, збудована на початку XX ст., нічим незвичним не виділялася, допоки у ній не з’явились розписи. Художник Микола Гаврилів розмалював її в українському стилі, де євангелістами зображені реальні люди, одягнуті у вишиванки, а поряд з Ісусом — Герої Небесної Сотні, священники та вихідці із села Верин.

«Вирішив не тільки рятувати храм від руйнування, а й перетворити його в художній шедевр. Причому відтворити на його стінах не тільки епізоди з Біблії, але і важливі історичні події України. Проте не порушуючи при цьому канони богослов’я», — зазначає місцевий священник. 

Купол церкви присвячений покрову Богородиці, яка дбає про церкву, державу та сім’ї. Церкву представляють зокрема Папа Римський Йоан Павло II, митрополит Андрей Шептицький, кардинал Любомир Гузар. Державу — місцеві сотники УПА: Гребенко і Явір та оунівці Білас і Данилишин.

Крім цього, художник Микола Гаврилів зобразив Івана Хрестителя з ликом Кузьми Скрябіна, а в князі Володимирі Великому можна розгледіти лідера гурту «Мері» – Віктора Винника, а ще серед зображених можна впізнати родину президента Віктора Ющенка. На стінах церкви можна побачити фрагменти Революції гідності, Небесну Сотню, зокрема першого загиблого на Майдані — Сергія Нігояна, ангелів, які грають на українських музичних інструментах.

«Це не просто красиві євангельські картинки та ілюстрації до Біблії,  тут вони в поєднанні з національними та історичними елементами України. Чимало європейських художників доповнювали євангельські сюжети елементами, традиційними для своїх країн. Я хотів показати, що я — український художник, тому додавав елементи народного одягу, побуту, пейзажів», — зазначив художник Микола Гаврилів.

Варто зазначити, що храм повністю оздоблений коштами місцевих жителів. Саме завдяки такому незвичному розпису не лише до церкви, а й до села частенько зазирають мандрівники.

Поруч із церквою знаходиться віковий дуб. За легендою, саме під ним колись відпочивав Богдан Хмельницький.

Церкву в Ісаях на Львівщині рятують, щоб перетворити її у туристичний магніт

Під Львовом реставрують 265-річну церкву: за роботами наглядатиме екскерівниця відділу Укрзахідпроєктреставрації

Дах каплиці Трьох Святителів – в аварійному стані: починають реставрацію

Реставрація дзвіниці церкви Покрови Пресвятої Богородиці: що зроблять за 4 млн 220 тис грн

У костелі св.Антонія у Львові розпочинають реставрацію дзвіниці за кошт фундації Полоніка

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *