Просували «Львівську народну республіку». У Львові СБУ затримала агітаторів

За допомогою фейкових профілів у соцмережах та на афілійованих сайтах підозрювані виправдовували злочини рф, поширювали пропагандистські матеріали та проросійські наративи.

Служба безпеки припинила діяльність мережі агітаторів, якою керували спецслужби російської федерації. Затримані сприяли бойовикам терористичної організації так званої «лнр» у проведенні підривної діяльності проти України. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Зазначається, що пропагандисти виконували чіткі інструкції кураторів із так званого «управління гуманітарних операцій лнр», яке підконтрольне російським спецслужбам. Підозрювані намагалися максимально широко розганяти фейковий та деструктивний контент через інтернет-спільноти виключно Львівського регіону. Їхньою основною метою було охопити якомога більше місцевої аудиторії.

За допомогою фейкових профілів у соцмережах та на афілійованих сайтах агітатори виправдовували злочини рф, поширювали пропагандистські матеріали та проросійські наративи.

За даними слідства, бойовики «найняли» одного з фігурантів віддалено виконувати функції ІТ-спеціаліста псевдоуправління «лнр». Правоохоронці з'ясували, що ця особа є засновником і адміністратором антиукраїнської спільноти «Львівська народна республіка». Підозрюваний також наповнював антиукраїнські інформресурси, які визначили для нього його російські куратори, у тому числі сайт «ВосходИнфо».

Під час обшуків за місцем його проживання правоохоронці виявили комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності та співпраці з окупантами на комерційній основі.

За матеріалами СБУ фігуранту повідомлено про підозру за 5 статтями Кримінального кодексу України: ч.2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч.2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч.1 ст. 111 (державна зрада), ст. 436 (пропаганда війни) та 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

За рішенням суду підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Інші фігуранти кримінального провадження також перебувають у полі зору СБУ, їм готується заочне повідомлення про підозру та вживаються заходи щодо подальшого притягнення до відповідальності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.