Мешканців 11 квартир у будинку, який обвалися в центрі Львова, хочуть заселити туди знову (відео)

Місто отримало висновок щодо необхідності проведення першочергових протиаварійних заходів у будинку №23 на пр. Свободи, в якому 26 серпня стався обвал флігельної частини.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Як повідомила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, роботи вже розпочалися, їх оплатить ТзОВ «Фрідом Авеню», яке є власником сусіднього будинку №21.

«Тут було велике нависання на даху – його ми вже забрали. Зараз триває розбір стіни флігельної частини до рівня першого поверху. Стіну розбирають по цеглинці, бо мають бути дотримані усі правила безпеки», – розповідає Ірина Маруняк.

За її словами, в отриманому висновку про проведення першочергових протиаварійних заходів вказані також причини руйнування флігельної частини будинку №23. По-перше,  орієнтовно у 2014-2015 році був демонтований флігель будинку №21 на пр. Свободи. Після цього демонтажу необхідно було металевими тяжами укріпити стіну будинку №23. А цього зроблено не було. 

По-друге, після демонтажу флігеля у будинку №21 через дощі і танення снігу взимку відбувалося постійне підмивання стіни будівлі, відтак це призвело до руйнівних процесів у ній. По-третє, будівельна компанія, яка проводила ремонтні роботи у будинку №21, приступила до їх виконання з порушеннями – було вибрано багато ґрунту, що призвело до підмивання  фундаменту стіни будинку №23.

«На сьогодні укладена трьохстороння угоду між управляючою компанією «Айзберг», ТзОВ «Фрідом Авеню» і підрядною організацією, яка виконувала роботи у будинку №21, на виконання першочергових протиаварійних робіт у будинку №23. Ці роботи проводяться за рахунок «Фрідом Авеню».

Щодо наступних дій ведемо перемовини. Зараз мешканці будинку №23 не проживають у ньому. Чекаємо висновків експертів, коли мешканцям можна буде повертатися у свої квартири. Нагадаю, що це мешканці 11-ти квартир. Ці квартири не пошкоджені, лише треба буде забезпечити безпечне пересування по будинку.

Щодо трьох квартир, які зруйновані, то, відповідно до висновків проектантів, будемо розглядати два варіанти: можливість відновлення зруйнованих квартир, або ж відселення мешканців у інше, нове житло», – додала посадовиця.

Нагадаємо, вночі 26 серпня стався обвал частини будинку на пр. Свободи, 23. Руйнування сталося у 3-х квартирах з боку внутрішнього дворика: одна квартира зруйнована повністю, дві – частково. Також відбулось повне руйнування 2-х нежитлових приміщень, загальною площею 80 кв.м. 

Ймовірною причиною обвалу було названо виконання ремонтних робіт у сусідньому будинку на пр. Свободи, 21 ТзОВ «Фрідом Авеню». Дозвіл на виконання ремонтних робіт їм виданий Державною архітектурно-будівельною інспекцією України 17 травня 2021 року.

Обидва будинки – 21 і 23, є пам’ятками архітектури місцевого значення.

У центрі Львова обвалились три квартири (доповнюється)

У Львові повідомили про причини обвалу будинку в центрі міста і повторну загрозу (відео)

У Львові внаслідок сильного вітру в будинку обвалилася стіна

У Львові обвалилася стіни новобудови

Обвал будинку в зоні ЮНЕСКО Львова. Рятувальники виставили відео

У Львові обвалилася стіни новобудови

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.