ЄС наступного тижня надасть Україні допомогу у 5 млрд євро, – Bloomberg

Під час зустрічі лише Угорщина утрималася від підтримки рішення.

Європейський союз готується виділити новий пакет фінансової допомоги Україні у розмірі 5 мільярдів євро. Про це повідомляє Bloomberg.

За словами дипломатів ЄС, Єврокомісія, виконавчий орган ЄС, запропонує кредитний пакет наступного тижня, щоб допомогти Києву покрити невідкладні витрати, включаючи заробітну плату та пільги.

Гроші є частиною більшого пакету в 9 мільярдів євро, обіцяного блоком у травні минулого року. Держави-члени узгодили пакет у 5 мільярдів євро під час зустрічі послів у п'ятницю.

За словами дипломата ЄС, під час зустрічі лише Угорщина утрималася від підтримки рішення.  Німеччина, найбільший донор, залишається у розбіжностях із комісією, оскільки Берлін наполягає на наданні Україні безповоротних грантів, стверджуючи, що вища сума боргу ще більше завдасть збитків економіці, що наближається до дефолту.

Очікується, що міністри фінансів ЄС ухвалять політичну декларацію на полях зустрічі наступного тижня у Празі. Пакет має бути схвалений державами-членами та Європейським парламентом.

Нагадаємо, що Рада Євросоюзу у липні підтримала виділення 1 млрд євро макрофінансової допомоги для України на підтримку економіки в умовах війни. Додамо, що Європейський союз виділив Україні гуманітарну допомогу в розмірі 205 млн євро. Гроші підуть на створення тимчасових містечок для людей, які втратили свій дім під час воєнних дій та на гуманітарну допомогу для людей на окупованих територіях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.