Коли у громадських місцях Львова запровадять масковий режим

У Львові кількість хворих на коронавірус поступово зростає – медики говорять про початок нової хвилі пандемії.

Невдовзі у громадських місцях Львова запровадять масковий режим. На засіданні міського штабу протидії коронавірусу вирішили, що інші обмежувальні заходи будуть обговорювати пізніше, бо наразі ситуація із захворюванням не надто критична. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com. 

«З початку серпня бачимо збільшення кількості захворілих на коронавірус. На початку серпня було госпіталізовано 16 пацієнтів, через тиждень – 36, ще через тиждень – 76, і піком було 122 госпіталізованих. Загалом у серпні мали 900 захворілих, більшість з них мали легку форму», – каже начальниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради Леся Кобецька.

Легший перебіг цієї хвилі пояснюється тим, що люди вакцинувались. Станом на зараз 70% містян вакциновані першою дозою, 67% – другою дозою, 8% – першою бустерною дозою, і ще 240 осіб – другою бустерною дозою. Бо саме вакцинація «вчить» імунну систему розпізнавати вірус і боротися з ним, і саме це мінімізує ризик смертельних ускладнень.

«Єдиний надійний захист – це вакцинація. Серед тих, які захворіли, половина не мали вакцинації. Також немає госпіталізованих з бустерною дозою. Також уже маємо 15 пацієнтів, які померли від ускладнень на фоні важких хронічних захворювань», – зазначила Леся Кобецька.

Зараз у Львові вакцинуватись можна такими вакцинами: Johnson&Johnson, Pfizer, CoronaVac.

«Вакцину Johnson&Johnson отримали близько місяця тому, і рекомендувала б нею активно вакцинуватися тим, хто ще не вакцинувався зовсім: це зручно, тому що вакцинуватися треба лише раз і тоді за півроку – робити бустерну дозу. Маємо Pfizer – наразі він закінчується, але впродовж 10 днів маємо отримати нову поставку, та CoronaVac», – каже Леся Кобецька.

Вакцинуватись можна в будь-який зручний день у міських поліклініках. Записатись на вакцинацію можна за номером телефону поліклініки або у свого сімейного лікаря чи самостійно у системі Helsi.

Зараз активним є штам «Омікрон», проте він мутує. Симптоми такі, як у ГРВІ – гарячка, біль у горлі, суглобах та м’язах, головний біль, а також втрата нюху і смаку.

Загалом у міських лікарнях Львова передбачили понад тисячу ліжок для хворих на коронавірус у трьох міських лікарнях: лікарні святого Пантелеймона, лікарні святого Миколая та 5-тій лікарні. Понад 115 ліжок – реанімаційні, є достатньо апаратів ШВЛ, біля кожного ліжка є киснева точка. Також достатньо є кисневих концентраторів, зокрема й тих, які видають пацієнтам амбулаторно для підтримувальної терапії.

Нагадаємо, зробити першу бустерну дозу можна не раніше, ніж за 6 місяців після другої дози вакцини. А другу бустерну дозу – не раніше, ніж за 4 місяці після першої бустерної дози.

У Львові повідомили, скільки хворих на коронавірус лікують у стаціонарах міста

COVID-19 на Львівщині прогресує: п’ять смертей за тиждень

Росте кількість хворих на ковід у Львівській області, – Козицький

Дві дози вакцини від COVID-19 в Україні буде замало

Міністр розповів коли можна розраховувати на бустерну дозу та слід чекати четверту хвилю КОВІД

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.