Латвія може розмістити українців у санаторіях, що належать громадянам рф і білорусі

Наразі Міністерство юстиції розпочало важкий судовий процес.

Міністерство юстиції Латвії шукає способи, як арештувати нерухомість, яка належить росіянам і білорусам, щоб її можна було надати для проживання українським біженцям. Про це пише Європейська правда.

Навесні два санаторії в Юрмалі – російський «Дзінтаркрасц» (також відомий як «Янтарний Берег») і білоруський санаторій «Білорусія» – були змушені припинити свою роботу.

Перший юридично належить департаменту адміністрації президента росії, а другий – фонду, уповноваженому президентом білорусі, що робить їх безпосередньо пов’язаними з путіним і лукашенком. Керівники обох санаторіїв потрапили до чорного списку Латвії.

Наразі Міністерство юстиції розпочало важкий судовий процес, щоб обидва ці об’єкти, а також Дім Москви в Ризі могли бути конфісковані та, можливо, використані для розміщення біженців від війни в Україні.

Офіційний законодавчий процес ще не почався, але міністри юстиції Латвії та України вже погодили рішення, яке Міністерство юстиції ще не готове оприлюднити публічно.

«Було б важко захопити ці російські та білоруські об'єкти, якби Латвія використовувала їх у своїх цілях. Тому нам потрібна ця угода з українцями, тому що ми будемо використовувати їх для українських громадян», – сказав керівник Офісу міністра юстиції Андріс Вітолс.

Муніципалітет Юрмали зазначив в письмовому коментарі: «Муніципалітет утримується від коментарів щодо власності, яка йому не належить. Про користування майном треба запитувати їх власників».

У муніципалітеті також повідомили, що в Юрмалі розміщено понад 1200 біженців від війни в Україні.

Тим часом Міністерство юстиції поки що не повідомляє, скільки саме часу знадобиться, поки процес завершиться і будівлі буде арештовано. «Зрозуміло, що в інтересах усіх європейських країн переконатися, що майно російської держави та російських олігархів не знаходиться на території Європейського Союзу. Зараз ми знайшли підтримку в інших країнах ЄС, тому що вони мають схожі проблеми», – сказав Вітолс.

Однією з визначних пам'яток «Дзінтаркрасца» є будиночок для відпочинку радянських вождів.

Нагадаємо, США виділять Україні новий пакет допомоги на 675 млн доларів, до якого, зокрема, увійдуть протирадарні ракети HARM. Союзники мають намір інтенсифікувати підтримку та зробити її довгостроковою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.