Міноборони відтермінувало обов’язковий військовий облік жінок. Що буде далі

Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, пише Dailylviv.com. 

Наразі в парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовуюють проєкт Закону «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

“Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок має виключно добровільний характер, Міністерство оборони України раніше скерувало до Комітету.

Разом з тим, розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, паралельно Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік – до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков”,- зазначила Маляр. 

Вона нагадала, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулює саме закон і що цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання. 

“Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік – до 1 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним”,- наголосила Маляр. 

За її словами, після прийняття відповідних змін до законодавства щодо виключно добровільного взяття на військовий облік жінок, необхідності знову і знову відтерміновувати строки наказами Міноборони більше не буде.

Як заявив Генеральний Штаб, досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

У Міноборони повідомили, скільки жінок мобілізовано на війну

Примусової мобілізації жінок немає, – заступниця міністра оборони

За мобілізованими на військову службу відтепер зберігаються лише місце роботи і посада

Відстрочка від призову військовозобов’язаних працівників: роз’яснення для роботодавців

Повістки про призов на військову службу законно вручатимуть у чотирьох місцях

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.