Хто може стати новим генсеком НАТО

Найбільш вірогідно, що очолити НАТО може жінка. На цю посаду розглядають чотирьох політикинь, серед яких – віцепрем’єр-міністерка Канади Христя Фріланд та експрезидентка Литви Даля Грибаускайте. Про це пише Укрінформ із посиланням на CBC News.

«Щонайменше чотири різні джерела в Оттаві, Вашингтоні та Брюсселі, де знаходиться штаб-квартира НАТО, сказали, що Фріланд вже кілька місяців обговорюють у міжнародних оборонних та безпекових колах як можливу наступницю чинного генсека НАТО Єнса Столтенберга», – йдеться у матеріалі.

Натомість сама Фріланд ухилилася від прямого запитання про свою кандидатуру, згадавши, що вона «вже має дві роботи». Малося на увазі сумісництво нею посади віцепрем’єр-міністерки Канади та міністерки фінансів країни.

За словами високопоставленого чиновника НАТО, існує значна вірогідність того, що наступним генсеком НАТО стане жінка.

«Є кілька дуже кваліфікованих жінок, які б стали чудовими кандидатками. Видається, що прийшов час жінці стати наступним генеральним секретарем», – розповіло журналістам високопоставлене джерело.

Серед інших можливих кандидаток згадують колишню президентку Хорватії Колінду Грабар-Китарович, експрезидентку Литви Далю Грибаускайте і колишню президентку Естонії Керсті Кальюлайд.

Як відомо, термін повноважень Єнса Столтенберга, який очолює НАТО з 2014 року, мав завершитися цього місяця, але на тлі російської агресії проти України його продовжили ще на рік, тобто до вересня 2023-го.

Як писав Львівський портал, після того, як стало відомо, що прем’єр Великобританії Боріс Джонсон йде у відставку, ЗМІ писали, що він може стати новим генсеком НАТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.