Залужний вважає, що новий етап протистояння буде навіть після звільнення Криму

У випадку деокупації Криму, росія втратить базу для Чорноморського флоту, аеродромну мережу, значну кількість запасів матеріальних засобів тощо.

Втрата росіянами контролю над Кримом значно позначиться на перебігу війни, але у військовому плані звільнення півострова матиме тимчасовий ефект. Про це стало відомо зі статті головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та першого заступника голови парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки генерала Михайла Забродського для «Укрінформу».

Читайте також: В РНБО оцінили вірогідність нового наступу росіян на Київ

«Припустімо, ЗС України досягли повного успіху в кампанії 2023 року та оволоділи півостровом Крим. Вкрай позитивне політичне та інформаційне значення такого стратегічного успіху переоцінити важко. Разом з тим, по-іншому можна оцінювати воєнне значення такої перемоги», – каже Залужний.

Зазначимо, що головнокомандувач ЗСУ і глава комітету з нацбезпеки переконані, що у випадку деокупації Криму, росія втратить базу для Чорноморського флоту, аеродромну мережу, значну кількість запасів матеріальних засобів і, найімовірніше, значну кількість особового складу і техніки.

Але, на їх думку, звільнення Криму не зможе «суттєво завадити болісному, але цілком реальному перебазуванню Чорноморського флоту до військово-морської бази Новоросійськ на східному узбережжі Чорного моря». А в такому випадку «військова присутність агресора в регіоні буде збережена разом із загрозою ракетних ударів».

Нагадаємо, що Валерій Залужний та Михайло Забродський також зазначають, що існує цілком реальна загроза повторної атаки російських окупантів на Київ у 2023 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.