«Один з наймасованіших обстрілів енергетичної інфраструктури». Міненерго про удари по ТЕЦ

Від удару рф по енергетичних об’єктах без світла залишились сотні тисяч мешканців на Полтавщині, Дніпропетровщині, Харківщині, Сумщині, Донеччині.

Ввечері 11 вересня росія здійснила один з наймасованіших обстрілів енергетичної інфраструктури України, у результаті якого сотні тисяч українців залишились без світла. Країна-агресор вдарила по Зміївській ТЕЦ та трьох підстанціях високої напруги. За попередніми даними, загинули 4 енергетиків, ще троє – отримали поранення. Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Загалом було знеструмлено 40 підстанцій різної напруги, відключено 2 повітряні лінії 750 кВ, 5 повітряних ліній 330 кВ. Без світла залишились мешканці на Полтавщині, Дніпропетровщині, Харківщині, Сумщині, Донеччині. Водночас, зі слів міністра, швидкість відновлення є «надихаючою».

«Вже за 40 хвилин світло почало повертатись в оселі українців. Всі основні лінії було заживлено вже за 4,5 години. Повністю відновлено електропостачання споживачам Полтавської, Донецької області, зараз ще залишаються знеструмленими на Сумщині 1,7 тисяч споживачів, на Дніпропетровщині – близько 3 тисяч, на Харківщині – 12 тисяч. Роботи з відновлення тривають.

Опалювальний сезон ще не розпочався, а ворог вже пішов в масову атаку на енергетичні об‘єкти. Що ми можемо (і робимо!) для протистояння наслідкам таких атак – це прискорення реагування, відпрацювання механізмів резервного заживлення, забезпечення матеріалами для цього і організація взаємодопомоги всіх компаній енергосектору – для максимальної ефективності і швидкості роботи… Віримо в ЗСУ! Тримаємо енергетичний фронт!», – написав Герман Галущенко.

Нагадаємо, що у неділю, 11 вересня, ввечері по всій Україні, окрім окупованого Криму, було оголошено повітряну тривогу. Вибухи пролунали біля Харкова та у Дніпропетровській області. Відразу після удару рф по об’єктах інфраструктури у багатьох районах Харкова та області зникло електропостачання. Про перепад напруги та проблеми з електропостачанням повідомляли також на Полтавщині та Сумщині.

За даними Повітряних сил, ворог здійснив 12 пусків крилатих ракет морського та повітряного базування – «Калібр» та Х-101. З усіх випущених ракет зенітні ракетні підрозділи повітряних командувань «Схід» і «Центр» збили 9 ракет. 

Юлія Осим

Фото зі сторінок міністра Германа Галущенка та голови ХОВА Олега Синєгубова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.