Як зміни законодавства впливають на українців під час війни та що треба знати підприємцям, ВПО і військовим

Програма USAID «РАДА: наступне покоління» ініціювала проєкт, де пояснюють законодавчі зміни, які впливають на громадян в умовах воєнного стану, та актуальні правові питання для підприємців, роботодавців, внутрішньо переміщених осіб і військовослужбовців.

Програма USAID «РАДА: наступне покоління» спільно з ініціативою «Право в умовах війни» створили інформаційні матеріали з актуальних питань для роботодавців, переселенців, військовослужбовців та органів місцевого самоврядування.

Під час воєнного часу змінюється законодавство, виникає багато питань, які стосуються різних напрямів: тимчасового переміщення, адміністративних процедур, роботи бізнесу та органів місцевого самоврядування, прав та обов’язків різних категорій громадян.

Програма USAID «РАДА: наступне покоління» разом з ініціативою «Право в умовах війни» (сайт, Telegram-канал) ініціювали проєкт «Акценти для виборця». В його межах фахівці у сфері права підготували серію інформаційних матеріалів – вони пояснюють законодавчі зміни, які впливають на громадян в умовах воєнного стану, та актуальні правові питання для підприємців, роботодавців, внутрішньо переміщених осіб і військовослужбовців.  

Переглянути матеріали можна за посиланнями нижче: 

  • Актуально про адміністративні послуги: послуги у сфері державної реєстрації бізнесу та нерухомості, паспортні послуги, адміністративні послуги соціального характеру, державна реєстрація актів цивільного стану, реєстрація транспортних засобів та видача посвідчень водія.
  • Актуально для військовослужбовців: щодо пенсій, соціального захисту та статусу ветерана війни.
  • Актуально для внутрішньо переміщених осіб.
  • Актуально про допомогу по безробіттю.
  • Актуально про відповідальність за колабораційну діяльність.
  • Актуально для комунальних підприємств.
  • Актуально для роботодавця та працівника: нарахування заробітної плати під час простою, призупинення трудового договору в умовах воєнного стану, розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця в умовах воєнного стану.

 

Програма USAID «Рада: наступне покоління» – це п’ятирічна ініціатива (2021-2026 рр.), яку впроваджує ГО «Інтерньюз-Україна». Діяльність Програми спрямована на просування реформ «наступного покоління» для Верховної Ради України, щоби допомогти парламенту стати сучасною, ефективною інституцією, яка сприяє підзвітності та демократичному розвитку в Україні.

Партнерська публікація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.