Дев’ять країн ЄС більше не приймають документи на візу від російських туристів

Однак лишаються деякі держави, які продовжують давати росіянам шенгенську візу.

Латвія, Литва, Естонія, Польща, Чехія, Словаччина, Данія, Бельгія та Нідерланди більше не приймають від громадян росії документи на оформлення туристичних віз. Про це повідомляє видання Слово і Діло.

У списку «лояльних» країн Євросоюзу, які все ще оформлюють та продовжують приймати документи на візи для туристичних поїздок – Італія, Іспанія, Греція, Франція, Угорщина, Кіпр (національна віза, не шенген).

Нагадаємо, з 12 вересня Євросоюз припинив дію Угоди про спрощення візового режиму з росією. На практиці це означає збільшення візового збору з 35 до 80 євро, збільшення стандартного терміну розгляду заяви на візу з 10 до 15 днів (в окремих випадках – до 45 днів), а також збільшення кількості підтверджуючих документів. У Міністерстві закордонних справ України також хотіли, щоб візові санкції зачепили громадян білорусі.

Крім того, Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва пригрозили прийняти національні заходи, щоб скоротити кількість російських громадян, які вʼїжджають у їхні країни та Шенгенську зону. Таке рішення східні країни ЄС, які межують з росією, обіцяють запровадити, якщо Євросоюз не домовиться про колективний підхід.

Додамо, що Україна наполягає на повній забороні видачі віз росіянам. Президент Володимир Зеленський наголошував, що громадяни росії несуть відповідальність за дії влади, яка розвʼязала війну за знищення українців. 

Антоніна Костик

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста– дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.