Нацбанк вводить в обіг монету «Володимирський собор у Києві»

На аверсі монети – малий Державний Герб України, на орнаментальному тлі – головний фасад собору.

З 15 вересня Нацбанк вводить в обіг монету «Володимирський собор у місті Київ» номіналом у 5 гривень. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Пам’ятна монета присвячена одній з архітектурних перлин Києва – Володимирському собору. Побудований у неовізантійському стилі він привертає увагу як своєю історією, так і внутрішнім розписом – шедевром мистецтва.

На спорудження собору, яке тривало 20 років – із 1862 до 1882 року, було зібрано значну кількість пожертв. Більше 10 років продовжувалися роботи над внутрішнім оздобленням храму, унікальні розписи якого і є його основною цінністю.

На аверсі монети розміщено: угорі на дзеркальному тлі – малий Державний Герб України, праворуч і ліворуч від якого напис півколом Національний банк України; на орнаментальному тлі – головний фасад собору (використано тамподрук), під яким орнаментальний фриз, унизу номінал монети – п’ять/гривень, рік карбування 2022 – ліворуч від собору, логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України – праворуч.

На реверсі монети зображено орнаментальний декоративний елемент оздоблення історичної будівлі, під яким роки будівництва собору – 1862 – 1882, орнаментальна смуга та напис – Володимирський/Собор.

  Монету можна придбати, як у сувенірній упаковці, так і без. Загальний тираж монети – 35 тис штук.   Софія Шавранська Фото: НБУ ______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста– дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.