Папа назвав «морально прийнятим» постачання Україні зброї, але «відкидати діалог з росією не слід»

Папа сказав, що не слід відкидати діалог із будь-якою державою, що перебуває у стані війни, навіть якщо це агресор.

Папа Римський Франциск вважає «морально прийнятним» постачання країнами Заходу зброї для України, яка відбиває повномасштабне вторгнення росії, оскільки це здійснюється з метою самозахисту. Як повідомляє «Європейська правда», про це Франциск заявив під час пресконференції в четвер, 15 серпня, повертаючись із релігійного саміту в Казахастані.

«Це – політичне рішення, яке може бути моральним, морально прийнятним, якщо воно ухвалюється за умов моральності», – так Папа Римський відповів на питання про те, як він оцінює постачання західної зброї в Україну.

Він додав, що самооборона – не лише законна, а й є вираженням любові до батьківщини. Той, хто себе не захищає, хто не захищає нічого, не любить це. Ті, хто захищають, – люблять.

Папа Римський також сказав, що неморальним рішення про постачання зброї може стати тоді, якщо його «намір – провокувати ще більше війни або продати зброю чи позбутися зброї, яка не є потрібна».

Висловився Франциск і щодо можливих переговорів України й росії. На його думку, діалог вести важко, але «відкидати його не слід».

«Я б не виключав діалог із будь-якою державою, що перебуває у стані війни, навіть якщо це агресор… Інколи доводиться вести й такий діалог. Доводиться, хай як не хочеться», – сказав він.

Раніше Папа Римський відзначився неоднозначними заявами й діями щодо війни в Україні. Так, він стверджував, що війну спровокували, критикував постачання Україні зброї, а також покладав принаймні частину відповідальності за війну на НАТО.

Нагадаємо також, що Папа Римський Франциск найближчим часом не зможе відвідати Київ і москву, як планував раніше. Через травму коліна лікар Папи Римського Франциска не рекомендує йому нікуди їхати.

Софія Шавранська

________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.