Минуло 83 роки від нападу СРСР на Польщу, якого поляки не чекали

17 вересня 1939 року на східні території польської держави ввійшла червона армія.

Цим вона виконала положення таємного протоколу пакту Молотова-Ріббентропа, в якому Німеччина і СРСР розділили між собою сфери впливу. Наслідком альянсу Гітлера і Сталіна став поділ самотньої в боротьбі Польщі, який часто називають її четвертим поділом — аналогічно до розподілів її території між кількох загарбників наприкінці XVIII століття.

Про це нагадала Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

Історик Інституту національної пам’яті професор Славомір Кальбарчик в ефірі Польського радіо звернув увагу, що поляки не очікували агресії з боку совєтської влади. 

«Можна сказати, здивування було абсолютним. Насправді це був ніж у спину, якого не очікували і який спричинив провал практично всіх концепцій подальшого опору в цій війні, яку розпочала Німеччина. Звідси взявся цей славний наказ Ридза-Сьміґли про загальне виведення Польського війська в напрямку Угорщини та Румунії», — наголосив історик.

Професор Славомір Кальбарчик додав, що Совєтський Союз мав унікальний підхід до анексії польських земель. Німці застосували декрети Гітлера, а совєти зорганізували псевдореферендум на східних територіях, які зайняли 1939 року. Й протягом усього періоду війни використовували цей аргумент у контактах з країнами антигітлерівської коаліції.

17 вересня, в річницю радянської агресії проти Польщі, відзначають День Сибіряка, встановлений Сеймом 2013 року з метою вшанування всіх засланих до Сибіру та на інші території Росії і Совєтського Союзу.

У 83-тю річницю радянського нападу на Польщу президент Анджей Дуда поклав квіти до пам’ятника «На честь висланих до Сибіру» у Ґдині.

У Львові місцева влада ніяк офіційно не згадала про 17 вересня 1939 року, коли – з одного боку – територія Західної України була приєднанна радянськими військами до території УРСР (насправді – СРСР), а з іншого – тут запанував сталінський тоталітарний режим.

Годинник Гітлера продали на аукціоні дешевше, ніж сподівалися організатори

Нацизм і сталінізм – зведені брати не тільки за пактом Молотова-Ріббентропа

Путін копіює «Ґляйвіцький інцидент» 1939 року?

Путін копіює «гляйвіцький прецедент» Гітлера, сфабрикований для «виправдання» агресії в 1939 році?

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.