Нова хвиля Covid-19: чи чекати українцям знову локдаунів?

Загальнонаціональних локдаунів через нову хвилю коронавірусу в Україні вводити не будуть, однак в окремих областях можуть запроваджувати певні карантинні заходи чи обмеження. Про це пише Укрінформ із посиланням на головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна.

«За можливості МОЗ радить застосовувати профілактичні або протиепідемічні обмеження. На національному рівні не плануємо впроваджувати загальнонаціональний локдаун або якісь заходи з обмеження. Але тим не менш на рівні областей можуть застосовуватися певні профілактичні заходи з протидії Covid-19 залежно від безпекової, епідеміологічної ситуації. Відповідними рішеннями комісії ТЕБ та НС області можуть застосовувати масковий режим у місцях масового скупчення, в громадському транспорті, рекомендувати носити маски в закладах охорони здоров’я. Такі заходи можуть зменшувати кількість нових випадків коронавірусної хвороби. Ми закликаємо області все ж таки використовувати цей механізм», – сказав Кузін.

Він нагадав, що через воєнний стан в Україні протиепідемічні заходи не скасували, а лише призупинили.

Як повідомляв Львівський портал, нова хвиля коронавірусу на Львівщині розпочалася у першій половині серпня. Тоді лише за тиждень кількість нових хворих виросла відразу на 30%.

Через старт нової covid-хвилі у Львові можуть повернути масковий режим.

Рівень охоплення бустерним щепленням у Львові сягає лише 8%, тому медики закликають вакцинуватись. Зробити це можна у своїй поліклініці, попередньо звернувшись до свого лікаря.

Зараз у Львові є доступні три covid-вакцини: китайська CoronaVac, бельгійська Johnson & Johnson, яку привезли вперше, а також американська Pfizer.

Додамо також, що наприкінці липня в Україні офіційно виявили новий штам «Омікрону», який називають типом «ВА.5». На Львівщині саме цей тип вірусу запідозрили у 30 людей, однак лабораторно він поки не підтвердився.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.