У якому віці зараз найбільше хворіють на Covid-19 на Львівщині та які симпоми

За останній тиждень випадки хвороби почастішали на 68%.

Упродовж останніх семи тижнів на Львівщині зросла кількість хворих на Covid-19. За останній тиждень випадки почастішали на 68%, а найбільше хворіють люди, старші за 45 років. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомила керівниця Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Тімко-Іванченко.

«Якщо порівнювати останній тиждень з попереднім, то спостерігаємо найбільшу інтенсивність, адже кількість хворих зросла на 68%, а це дуже багато. Якщо говорити загалом про середній вік, то більше хворіють люди, старші за 45 років», – сказала вона. 

Крім того, за останній тиждень було 10 летальних випадків. Це все люди, старші 75 років, і вони мали три, а то й чотири супутні важкі хронічні захворювання. Більшість з тих людей і не були вакциновані взагалі або після їхньої вакцинації минув вже майже рік.

Водночас епідеміологиня зазначила, що частка хворих дітей становить менше 10%. Зрозуміло, що там, де утворилися колективи, то зросла кількість хворих. 

Які симптоми спостерігають 

Якщо говорити про сьогоднішній коронавірус, то у нас циркулює «Омікрон БА.2», тобто це не той «Омікрон», який зараз у Європі у 90% випадках (БА.5). 

Ті мутації, які є, не дуже значні:

  • не дуже висока температура;
  • біль у горлі;
  • ломота у м’язах, кістках;
  • головний біль;
  • значно менший відсоток людей мають ускладнення у вигляді запалення легень та пневмонії;
  • зросла частка людей, які скаржаться на кашель.

 

Епідеміологиня додає, що важливо вакцинуватися. Станом на сьогодні є наказ МОЗ, який говорить, що всі вакцини є взаємозамінними. Найбільше на Львівщині є вакцини Coronavac. На другому місці – Johnson. Вакцини Pfizer дуже мало і не всюди, але з наступного тижня має бути нове надходження. 

Софія Шавранська

_____________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста– дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.