Дефіцит бюджету – $4,5-5 млрд на місяць: як покриватимуть

Попри певне поліпшення ситуації з податковими надходженнями в останні місяці, дефіцит бюджету є безпрецедентно значним. Бюджетні потреби навіть з урахуванням відтермінованих боргових виплат і надалі оцінюються у 4,5-5 млрд доларів на місяць до кінця 2022 року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на підсумки засідання Комітету з монетарної політики Національного банку України (КМП) 7 вересня, під час якого було ухвалено рішення зберегти облікову ставку на рівні 25%, пише Dailylviv.com. 

Як зазначили в НБУ, значна частина витрат – на воєнні цілі, які потрібно покривати залученнями з внутрішніх джерел.

“Забезпечити необхідний обсяг надходжень практично неможливо без повернення акцизу на пальне та додаткового оподаткування імпорту, але ці рішення наразі не ухвалені. Крім того, все ще недостатньо високі ставки за гривневими ОВДП на первинних аукціонах фактично позбавляють уряд можливості здійснювати внутрішні залучення”, – йдеться в публікації.

За даними НБУ, невійськові статті витрат фінансуються передусім за рахунок міжнародної допомоги, обсяги якої на наступний рік ще не визначені.

“Ці чинники створюють ризики для фіскальної стійкості та зменшують перспективу неемісійного фінансування дефіциту бюджету у 2023 році”, – зазначається в повідомленні.

Нацбанк підвищив курс гривні до долара: що зміниться

Курс гривні у Польщі: скільки коштує злотий в обмінних пунктах і на чорному ринку

Нацбанк Польщі готує інтенсивну конвертацію гривні в злоті

НБУ обмежив вивезення за кордон готівки в іноземній валюті

Перекази з-за кордону в Україну та за кордон: що дозволено – роз’яснення НБУ

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.