Міністр освіти прокоментував виїзд студентів-чоловіків за кордон

Міносвіти не ухвалює рішення про пропуск студентів через кордон.

Кожне звернення студентів-чоловіків призовного віку щодо виїзду з України на навчання потрібно розглядати окремо. Про це заявив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в ефірі телемарафону.

«На сьогодні ті, хто вступив і навчається за міжнародними договорами, ті, за кого держава Україна заплатила ті чи інші кошти, наприклад, по обміну. Кожне питання потрібно розглядати окремо», – сказав він.

За його словами, Міносвіти не ухвалює рішення про пропуск студентів через кордон. Однак, відомство отримує багато звернень від людей, які не можуть виїхати на навчання за кордон, і намагається їх розглядати.

«Кожне звернення розглянуть. Ми можемо надавати певні листи в Держприкордонслужбу для ухвалення нею рішень, оскільки міністерство, наприклад, чітко знає, що це міжнародний договір, що цей студент вступив на навчання, умовно, задовго до початку війни», – додав він.

Міністр зазначив, що письмово звернувся до своїх колег з інших країн та попросив дати можливість академічної відпустки «зі збереженням усіх фінансових зобов'язань» студентам іноземних вишів, які вступили на перший курс, або дозволити їм переведення в інші навчальні заклади, щоб вони могли навчатися онлайн.

Нагадаємо, в Україні з 14 вересня чоловікам, які вступили в іноземні виші, обмежили виїзд за кордон. Причиною цьому стало численне підроблення документів
Антоніна Костик ______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *