Новомобілізований росіянин здався в полон ще до прибуття в Україну

Перший новомобілізований росіянин здався в полон Силам оборони за допомогою проєкту «Хочу жити», коли ще перебував на території РФ. Про це повідомили у пресслужбі проєкту «Хочу жити».

Так, 28-річного Михайла Куликова з Орська відправили в Україну а п’ять днів після отримання повістки. Новомобілізований потрапив на війну проти України у складі 15 окремої мотострілецької бригади.

Однак, ще перебуваючи на території Росії, Михайло зателефонував на гарячу лінію проєкту «Хочу жити» та отримав інструкції, як правильно та безпечно здатися в полон українським військовим.

Для отримання інформації про те, як здатися в полон, російським військовослужбовцям або їхнім рідним та близьким слід телефонувати за цими номерами: +38 066 580 34 98 та +38 093 119 29 84. Гарячі лінії працюють цілодобово.

Нагадаємо, так звану «часткову мобілізацію» в Росії оголосив 21 вересня Владімір Путін. Згодом міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу анонсував мобілізацію 300 тисяч резервістів. Втім у самому указі засекретили пункт, у якому йдеться про загальну кількість мобілізованих. ЗМІ вже писали, що в документі передбачена мобілізація 1-1,2 мільйона росіян.

У Генштабі вже заявили, що під час так званої «часткової» мобілізації в Росії на війну проти України набирають чоловіків, які не проходили службу в армії, не мають бойового досвіду та навіть осіб із інвалідністю, онкохворих та з вікової категорії 60+. Мобілізованих на фронт відправляють без підготовки.

Станом на кінець вересня відомо, що в РФ мобілізували вже 100 тисяч чоловіків. Прийняти принаймні частину з них вже готується Білорусь.

Нещодавно Владімір Путін підписав указ, який передбачає мобілізацію ще 120 тисяч росіян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *