«Для української армії потрібно відкрити всі запаси зброї країн-союзниць», – глава МЗС Литви

Зараз не існує причин, які б заважали надати Україні все, що є в країнах-союзницях.

Українська армія довела свою спроможність ефективно використовувати зброю стандартів НАТО для відвоювання тимчасово окупованих територій, тому для неї треба відкрити всі збройні запаси країн союзниць. Про це повідомив міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс, передає Укрінформ.

«Литва завжди на всіх можливих рівнях відстоювала позицію, що Україні потрібно надати «все, що ми маємо», не наводячи жодних аргументів на кшталт «ми просто даємо Джавеліни та Стінгери та може ще щось»… Стало зрозуміло, що українська армія спроможна і здатна, використовуючи зброю стандартів НАТО, успішно відвоювати окуповані території. Зараз ми знаходимося в точці, коли аргументи, які використовувалися раніше, більше не актуальні», – сказав він.

Тому, на думку Ландсберґіса, зараз не існує причин, які б заважали надати Україні все, що є в країнах-союзницях. «Я вже неодноразово про це казав і зараз повторю, що всі наші запаси потрібно відкрити для української армії», – підкреслив глава МЗС Литви.

Він також нагадав, що вже існує значна кількість платформ у багатьох країнах, на яких українських військових навчають користуванню новою зброєю. «Якщо десь ще тривають дебати (щодо надання Україні зброї – ред.), це прикро, тому що чим довше вони тягнутимуться, тим довше тягнутиметься війна», – резюмував Ландсберґіс.

Читайте також: «Кримський міст на біс!». В Україні створять марку зі зруйнованим мостом в Криму

Нагадаємо, російські втрати у війні перетнули позначку в 62 тисячі військових. Найбільших втрат противник зазнав на Донецькому, Бахмутському та Краматорському напрямках.

Софіко Векуа _____________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *