Киргизстан скасував військові навчання Непорушне братство-2022 на своїй території

У МО Киргизстану заявили, що не братимуть участі в навчаннях ОДКБ «Непорушне братство-2022».

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства оборони, інформує Радио Азаттык, пише Dailylviv.com.

Наголошується, що командно-штабні навчання із миротворчими силами ОДКБ «Непорушне братство-2022» мали пройти на території КР у жовтні 2022 року. Їх також забрали з календаря заходів на офіційному сайті ОДКБ.

14-17 вересня між військовими Киргизстану та Таджикистану сталося масштабне зіткнення. Внаслідок конфлікту загинули 63 громадяни Киргизстану, майже 200 отримали поранення. Понад 140 тисяч жителів прикордонних із Таджикистаном сіл були змушені залишити свої будинки . 18 вересня МЗС Киргизстану у своїй заяві звинуватило Таджикистан у збройному акті агресії. Такі самі звинувачення звучать із боку Таджикистану на адресу Киргизстану.

Міністерство закордонних справ Таджикистану повідомило про 41 жертву прикордонного конфлікту. Радіо «Озоді», спираючись на дані власних джерел, опублікувало список 74 загиблих таджикистанців і написало про постраждалих у прикордонних таджицьких селах, магазинах і будинках. Підтвердити дані про жертв і постраждалих з таджицької сторони з інших незалежних джерел неможливо.

Після цього влада Киргизстану закликала ОДКБ проявити активну участь у врегулюванні напруженої ситуації на кордоні країни з Таджикистаном. Також Киргизстан закликав ОДКБ змінити статутні документи для недопущення збройних вторгнень і вирішення всіх розбіжностей між державами мирними засобами.

До Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан.

На Вірменію здійснив атаку Азербайджан, – США

Масові протести в Казахстані придушують силою і з допомогою Росії

Лукашенко домовився з Путіним про військову допомогу Білорусі

 

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *