Поблизу «Львівської політехніки» реставратори відновили столітню браму

Загальна вартість робіт становить 67 тисяч гривень.

У Львові відреставрували історичні двері у будинку №6 на вул. Кольберга, що поблизу «Львівської політехніки». Над відновленням брами фахівці працювали близько 2 місяців. Загальна вартість робіт – 67 тис. грн. 

Джерело: ЛКП «Бюро Спадщини».

«Ця столітня дерев’яна брама за такий тривалий час експлуатації була дуже зношеною. Сама конструкція зазнала деформації, дерев’яні елементи були пошкоджені. Ми знайшли отвори від стріл і навіть сам наконечник, який там застряг. Швидше за все, хтось використовував браму як мішень», – розповів майстер-реставратор Богдан Герус.

Фахівці відтворили втрачену частину кованих ґраток та полагодили віконниці, які тепер відчиняються всередину. Особливістю ґраток є те, що вони однакові, а не дзеркально симетричні як зазвичай трапляється у львівських брамах. 

Загальна вартість робіт становить 67 тис. грн. З цієї суми місто оплатило 70%, відтак внесок мешканців склав 20 100 грн.

Нагадаємо, поблизу Львівської політехніки реставратори відновили історичні двері-віяло.    

Антоніна Костик

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *