Московський патріархат сприяє російській агресії, – 52% опитаних

Тих, хто вважає, що УПЦ МП, навпаки, сприяє обороні України, лише 11%.

Такі результати соціологічного опитування щодо бачення ролі УПЦ МП у російсько-українській війні, пише Dailylviv.com. Це опитування проводилося Фондом «Демократичні ініціативи»  імені Ілька Кучеріва із соціологічною службою Центру Разумкова з 5 до 12 серпня  2022 року.

52% опитаних громадян погоджуються з тим, що діяльність Української православної церкви (Московського патріархату) радше сприяє російській агресії. Тих, хто вважає, що УПЦ МП, навпаки, сприяє обороні України, лише 11%.

Собор ПЦУ закликав УПЦ МП відректися москви та об’єднатися в єдину помісну церкву

 

Патріотів України, які є парафіянами Московського патріархату, закликають переходити в ПЦУ

На Львівщині храми чотирьох громад перейшли з УПЦ Московського патріархату до ПЦУ

Дрогобицька тергромада заборонила УПЦ московського патріархату

Для більшості громадян, незалежно від їхнього віку, макрорегіону проживання, рівня освіти чи матеріального становища, УПЦ МП є радше загрозою суверенітету країни, ніж навпаки. Проте серед мешканців південних та східних областей значна частка вагається чи справді варто оцінювати церкву з позицій її ролі у війні. 60% громадян, що проживають у південних областях, та 57% тих, хто проживає у східних областях, не погодилися з тим, що УПЦ МП сприяє чи шкодить обороні держави. Таку позицію має 49% російськомовних респондентів.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *