На Львівщині є ще 200 закладів, де можна поселити переселенців

Вартість ремонту становитиме 3 мільярди гривень.

У Львівській області є ще 200 закладів, де можуть проживати 20 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Однак, їх потрібно відремонтувати. Вартість становитиме 3 мільярди гривень. Про це під час публічної дискусії Tvoemisto.tv сказав керівник департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Степан Куйбіда.

«Три мільярди гривень, за підрахунками ЛОВА, занадто велика сума для обласного бюджету. Однак за деякий час її все ж таки можна знайти. Упродовж наступних двох тижнів рахуватимемо весь фінансовий ресурс до копійки. Так буде легше співпрацювати з донорами, порозумітися з ними», – сказав він.

Читайте також: На Львівщині планують збільшити кількість місць для переселенців

За його словами, в області офіційно зареєстрована 251 тисяча людей із регіонів, які постійно обстрілює росія, і 75 тисяч із них – діти. 

Нагадаємо, що у Львові та області готуються до можливого збільшення кількості вимушено переміщених осіб. Для цього планують облаштувати додаткових 50 тисяч місць. Взимку за попередніми підрахунками на Львівщину може прибути близько 100 тисяч осіб.

Раніше повідомлялося, що на території Львівської області збудують низку модульних містечок ля внутрішньо переміщених осіб. Їх зведуть за донорські кошти міжнародних організацій та іноземних компаній. Одне з таких містечок, що вміщуватиме 1000 людей, з’явиться поблизу Стрия. Також збудують у Добротвірській громаді. Його реалізують турецькі компанії, які є виробниками цих містечок. Окрім цього, виконавчий комітет Стрийської міської ради оприлюднив проєкт розроблення детального плану території з метою будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб в селі Нежухів, що за 5 кілометрів від Стрия на Львівщині. Йдеться про будівництво 60 житлових будинків з тенісними кортами, стоянками для автомобілів, дитячих майданчиків тощо.

Щоби більше довідатися про проблеми ВПО та знайти можливі шляхи вирішення їхніх проблем, Tvoemisto.tv організувало дискусію. У ній взяли участь чиновники, переселенці та благодійник. Детальніше читайте у матеріалі. 

Антоніна Костик

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

1 Відповідь

  1. Поїдьте хоча б в Трускавець. Там цілий клондайк для переселенців – санаторії, де раніше відпочивало кілька тисяч людей (Кристал, Алмаз, Янтар). Зараз вони заростають бур’янами і власники будуть готові за мізерні гроші туди пустити людей. Для чого будувати модульні містечка?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *