Українці несуть гроші на депозити: скільки поклали

За оперативними даними НБУ, у вересні вперше з початку війни зросли депозити населення у валюті (на 51 млн. дол. або +0,6%).

Про це повідомив голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише Dailylviv.com.

“Маємо перші результати валютної лібералізації – можливості придбання безготівкової валюти через банки в межах до 50 тис. грн. в / міс із подальшим розміщенням на строковому депозиті від трьох місяців”,-  пояснив Гетманцев.

За його словами, депозити населення у гривні у вересні продовжили зростати (на 8,4 млрд. грн. або +1,6%). Усього з початку війни гривневі вклади населення збільшились на 121,5 млрд. грн. або +28,4%.

“Ще більш позитивна динаміка за місяць спостерігалась за гривневими депозитами корпоративного сектору. Останні за вересень зросли відразу на 30,3 млрд. грн. або +6,2%. Депозити підприємств в національній валюті відновлюються другий місяць поспіль, що дозволило не набагато, але перевищити довоєнний рівень – на 13,8 млрд. грн. або +2,7%. Зростання вкладів бізнесу може свідчити про його адаптацію до умов воєнної економіки та певне покращення фінансового стану підприємств. Це також можна спостерігати і по зростанню обсягів експорту, які у вересні досягли максимуму з початку війни.”,- повідомив Гетманцев.

Фрідман розповів Інтерфакс-Україна, що написав Пишному в НБУ про майбутнє Альфа-Банку Україна

Валюту продаватимуть під відеоспостереженням, а курси її купівлі-продажу будуть у касі обмінника

Дефіцит бюджету – $4,5-5 млрд на місяць: як покриватимуть

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *