Якщо росіяни підірвуть Каховську ГЕС, Крим залишиться без води на 10-15 років, – Данілов

За його словами, підрив дамби може зупинити просування українських військ на Херсонському напрямку.

У разі підриву Каховської ГЕС росіяни ризикують залишити тимчасово окупований Крим без води на 10-15 років.

Джерело: Skynews, УП

За словами секретаря РНБО, російська армія замінувала Каховську ГЕС великою кількістю вибухівки. Є твердження, що підрив дамби може зупинити просування українських військ на Херсонському напрямку.

«Нам доведеться почекати і подивитись, але якщо вони її підірвуть, то ідея водопостачання Криму зникне на 10 чи 15 років, а, можливо, і назавжди. Тоді виникає питання, навіщо їм потрібен Крим, якщо вони збираються залишити його без води»,  зазначає Данілов.

Щодо ситуації у напрямку Херсона, то він зазначає, що вона «непроста».

Нагадаємо, що росіяни ще у квітні замінували Каховську ГЕС і тепер проводять роботи з мінування шлюзів та опор. Дамба цієї ГЕС утримує обсяг близько 18 мільйонів кубічних метрів води. Якщо росіяни підірвуть дамбу, то в зоні швидкого затоплення опиняться понад 80 населених пунктів, включно з Херсоном. Сотні тисяч людей можуть постраждати.

Ірина Давосир

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *