Львівський поет Остап Сливинський уклав «Словник війни»

У словник увійде 80 історій та 78 слів.

Львівський поет та літературознавець Остап Сливинський склав словник війни, який вже цього року вийде друком у видавництві Vivat. У словник увійде 80 історій та 78 слів. Ілюстраторкою є Надія Кушнір.

Джерело: Остап Сливинський у «Акцентах Твого міста»

«Ця книжка дещо нагадуватиме артбук, в ній буде багато ілюстрацій. Це справді словник, кожна стаття – дефініція якогось слова. Всі вони розташовані за абеткою, кожне має пояснення завдяки якійсь історії. Це історії, які я почув від співрозмовників, з якими зустрічався від 24 лютого у Львові на вокзалі, в прихистках для тимчасових переселенців, просто на вулиці. Це не лише переселенці, а й медики, волонтери, військові, активісти, митці і просто випадкові люди. Спочатку це був хештег у Фейсбуці, під яким я публікував короткі історії, а потім люди почали надсилати свої, і я вирішив, що теж використаю їх у книжці», – зазначив він.

Читайте також: «Від лівої західної інтелігенції чув, що російська культура має врятувати світ», – Остап Сливинський

За його словами, словник має співавторів. Зараз його перекладають більш ніж десятьма мовами. На початку 2023 року книгу видадуть польською та німецькою мовами.

«Він написаний так, що не вимагає якогось складного контексту. Ти можеш нічого особливо не знати про те, що і чому відбувається в Україні, але він все одно до тебе промовлятиме. Мені здається, що це теж важливо, бо далеко не всі хочуть і готові вникати в тонкощі російсько-української війни, але їм достатньо прочитати кілька таких історій – і вони вже на нашому боці. Бо «Словник війни», як і подібна документальна література, універсалізує досвід. Він переступає через шар оцього політичного знання: не треба вникати в історію конфлікту тощо», – додав він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський перелічив 100 слів, які набули особливого чи нового значення для українців. Зокрема, «паляниця», «Збройні Сили», «Стугна», «Козак», «Зміїний» і, звичайно, «Чорнобаївка». 

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *