У Національному музеї Шептицького відкрили виставку оцифрованих творів митців

До віртуальної виставки «Альтернативні виміри» увійшли 26 робіт.

У Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові відкрили віртуальну виставку «Альтернативні виміри». До неї увійшли 26 оцифрованих творів видатних українських та європейських митців. Презентація виставки відбулася 29 жовтня у головній будівлі музею. Присутні змогли прогулятися віртуальною галереєю за допомогою VR-шоломів.

«Наміром цієї виставки було продемонструвати рідкісні зразки графіки, що зберігаються у фондах, колекціях Національного музею у Львові. Це ті зразки графіки, які через свої фізичні властивості, вразливість до світла, температури та інших чинників не можуть потрапити до постійної експозиції. Тому вирішили їх оцифрувати, щоб широка аудиторія мала змогу познайомитися з ними», – сказала під час стріму Tvoemisto.tv проєктна менеджерка V-Art Євгенія Цаценко.

Читайте також: Львів'ян запрошують на виставку дитячих малюнків «квіти перемоги». Фото

 

Серед авторів колекції: Олександр Архипенко, Олена Кульчицька, Леопольд Левицький, Никифор (Епіфаній) Дровняк, Рембрандт ван Рейн, Джованні Батіста Тьєполо та інші.

Також у віртуальній експозиції представлені роботи сучасних диджитал митців. Цією частиною керувала нью-йоркська кураторка Елеонора Брізі. Вона залучила близько восьми митців які працювали над інтерпретацією старих творів, створили серію цифрових робіт, які також можна переглянути в колекції. 

«Над створення проєкту ми витратили близько 7 місяців. Найбільше часу зайняла комунікація, оскільки проєкт великий і потрібно було приділити достатньо уваги. З технічного боку галерея створювалася близько місяця», – зазначила вона.

Охочі можуть відвідати виставку в онлайн-режимі на ресурсах платформи V-Art (додаток та веб-сайт). Це можна зробити з будь-якого девайсу. Крім того виставка доступна у віртуальній реальності для тих, хто має віртуальний шолом.

Усі класичні та сучасні твори мистецтва представили у віртуальній галереї на платформі V-Art і їх можна прибрати як NFT. Частину виручених коштів спрямують на посилення системи безпеки музею, подальше оцифрування фондів і підтримку функціонування НМЛ, іншу частину – на відбудову музеїв, зокрема Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана, які постраждали під час повномасштабної війни.

Нагадаємо, 28 жовтня, в артцентрі «Дзиґа» у Львові відбулася виставка фотовиставка «Нескорений Херсон», автором якої є фотокореспондент Олександр Корняков. Він перебував у центрі подій та зафіксував історичні моменти спротиву містян на мітингах проти озброєних російських військових.

Ірина Давосир

Фото: Іван Станіславський, відео Марти Байдаки

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *