У трьох громадах Львівщини зафіксовано понадпланове надходження податків і платежів

Найбільше фінансового ресурсу місцевих бюджетів області за функціональною ознакою спрямували на освітню галузь – 11,3 млрд грн (55%).

По це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

В умовах воєнного стану в області забезпечується безперебійне функціонування усіх галузей бюджетної сфери, насамперед гуманітарної та соціальної. Також оперативно вирішуються питання, пов’язані з підтримкою територіальної оборони, внутрішньо переміщених осіб, релокованих підприємств і місцевої інфраструктури.

Підсумки дев’яти місяців бюджетного року у громадах

Впродовж дев’яти місяців поточного року обсяг видатків місцевих бюджетів області дещо перевищує рівень аналогічного періоду минулого року і становить 20,7 млрд грн (102%).

У деяких громадах фіксують понадпланове надходження податків і платежів. У зв’язку з цим на функціонування бюджетної сфери (потреб бюджетних установ) вдалося спрямувати значно більше коштів ніж минулого року. Зокрема, у Яворівській громаді частка фінансування зазначених напрямів зросла на 57%, у Солонківській – на 49% та у Новояворівській – на 43%. 

В окремих громадах обсяг бюджетних коштів, скерованих на фінансування видатків бюджетних установ, скоротився: у Заболотцівській громаді – на 13%, у Східницькій та Бібрській – по 10%. Водночас у департаменті фінансів Львівської ОВА зазначають, що це не впливає на своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, адже на цю мету з бюджету області спрямували понад 12 млрд грн. Одночасно досягнули її зростання до минулого періоду на 7 відсоткових пунктів. 

Фінансування окремих галузей в області:

Бюджетна сфера Львівщини своєчасно розраховується за спожиті енергоносії та отримані комунальні послуги. На цю мету з місцевих бюджетів області виділили понад 1,1 млрд грн, що на 49% більше ніж в аналогічний період минулого року.

Найбільше фінансового ресурсу місцевих бюджетів області за функціональною ознакою спрямували на освітню галузь – 11,3 млрд грн (55%). Обсяг цих видатків зріс порівняно з аналогічним періодом минулого року на 8%. Найбільше зростання спостерігається в Івано-Франківській, Мурованській, Новояворівській громадах і складає відповідно 27%, 22%, 21%. Окрім захищених видатків, вдалося провести капітальні ремонти приміщень установ освіти, підготувати укриття для безпеки дітей і працівників, придбати шкільні автобуси.

Значну частину коштів з місцевих бюджетів області спрямували на соціальний захист та соціальне забезпечення населення, у тому числі внутрішньо переміщених осіб – 1,2 млрд грн. У порівнянні з минулим періодом обсяг видатків у вказаній галузі зріс на 14%, з них найбільше – у Східницькій, Рава-Руській та Солонківській територіальних громадах (більше ніж у шість разів).                              

Також підтримується життєдіяльність житлово-комунальної служби області. На це спрямовано 1,7 млрд грн, або на 41% більше аналогічного періоду минулого року. Найбільше обсяг видатків на цю сферу у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс у Боринській (більше ніж у два рази), Пустомитівській (на 89%) та Івано-Франківській (на 69%) територіальних громадах.

У період воєнного стану місцевим органам влади вдалося спрямувати бюджетні кошти й на видатки розвитку – 2,9 млрд грн, або 14% з усього наявного ресурсу. Найвищих показників досягли у Солонківській, Львівській та Яворівській територіальних громадах.

«Достатньо стабільна економічна ситуація на Львівщині дозволила виконувати та перевиконувати планові завдання з надходження податків і платежів від бізнесу та бюджетної сфери. Окрім того, бюджетні установи також забезпечують перевиконання планових показників власних надходжень. За 9 місяців поточного року їх обсяг становить 14,6 млрд грн, або на 82 % більше від надходжень за 9 місяців минулого року.

Сподіваємось на швидке закінчення війни та поступове збільшення з місцевих бюджетів розвиткових видатків (ремонт, реконструкція, будівництво установ місцевої комунальної власності та доріг; придбання медичного, шкільного, іншого обладнання та інвентарю; реалізація місцевих програм тощо)», – зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків.

9 громад Львівщини не змогли наповнити бюджет. Перелік

Голови ОТГ у Львівській області заробляють від 80 до 200 тисяч гривень щомісяця, – активіст

Кабмін визначив нові зарплати в органах місцевого самоврядування: кому – скільки

10 найдохідніших громад Львівщини і 10 найбідніших: здивували Мостиська і Жовківська

Названо 10 найбагатших і найбідніших громад Львівщини

На Львівщині є дві найбагатші громади, а у двадцяти ОТГ немає грошей на зарплату

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *