Річниця утворення ЗУНР: Козицький і Садовий доручили покладання квітів своїм першим заступникам

З нагоди 104-ї річниці створення Західноукраїнської Народної Республіки перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик і перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії, що на Личаківському кладовищі у Львові.

Сьогодні, 1 листопада, в Україні відзначають 104-тю річницю створення Західноукраїнської Народної Республіки. Ця дата в історії України є знаковою, відтак річницю створення ЗУНР вшановують на усій території Львівщини. Про це повідомила пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

З цієї нагоди перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик (на світлині зліва) і перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко (на світлині справа) поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії, що на Личаківському кладовищі у Львові. Хто в центрі – пресслужба у своєму повідомленні не зазначила. 

Об 11.00 у парку «На Валах» виступила хорова капела «Дударик». Львівська національна академічна чоловіча хорова капела виконала стрілецькі пісні – пісні, створені в легіоні Українських січових стрільців 1914—1918 під час національно-визвольної боротьби.

Довідково:

У жовтні 1918 року імператор Австро-Угорської імперії Карл І оголосив про перетворення дуалістичної монархії у федерацію народів, внаслідок чого на Галичині помітно активізувався український національний рух. Польські військово-політичні кола, намагаючись на момент розпаду Австро-Угорщини встановити контроль над Галичиною, створили 28 жовтня у Кракові Польську ліквідаційну комісію. Приїзд комісії був запланований на 1 листопада.

Тому Українська Національна Рада, з метою захоплення влади у Львові, почала готувати збройне повстання. Опираючись на підрозділи полку УСС, на чолі з сотником УСС Дмитром Вітовським, в ніч на 1 листопада, Військовий комітет захопив ратушу, намісництво, радіо, телеграф і вокзали.

Вже на ранок у місті замайоріли синьо-жовті прапори. Цього ж дня підрозділи УСС зайняли Станіслав, Тернопіль, Золочів, Сокаль, Раву-Руську, Коломию, Снятин, Печеніжин, Борислав та інші міста і містечка Галичини.

Ці події отримали назву «Листопадовий Зрив (Чин)» або «Листопадова Революція».

Львів’яни урочисто відзначають 101-шу річницю створення ЗУНР

Рекордний хор: 848 осіб співали гімн Українських Січових Стрільців

Тисячі українців відзначили на Львівщині століття перемоги січових стрільців на горі Маківка (відео, оновлено)

У Карпатах стріляли: українські січові стрільці зустрілися в бою з російським вйськом

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *