Майже 90 тис. мешканців Сихова зможуть регулювати тепло у своїх помешканнях

Постачання і монтаж індивідуальних теплових пунктів, які ЛМКП «Львівтеплоенерго» встановлює за кошти ЄБРР, в межах проєкту з модернізації об’єктів теплопостачання, наприкінці цього року буде повністю реалізовано.

408 ІТП вже встановлені у будівлях Сихівського району – це житлові будинки, садочки, школи, медичні заклади. Це дає можливість мешканцям самостійно регулювати температуру подачі теплоносія і, відповідно, економити кошти за тепло.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«Проект встановлення ІТП цього року повністю завершуємо. Його реалізація тривала кілька років. Багато часу тривала паперова робота, співпраця і погодження усіх деталей з підрядниками, та все вдалось втілити. Відтак, на сьогодні 408 будівель у Сихівському житловому масиві мають ІТП. Крім житлових будинків, індивідуальні теплові пункти тут також встановлено у школах і садочках, тобто у всіх будівлях Сихова», – повідомили у ЛМКП «Львівтеплоенерго».

Загальна вартість проєкту з модернізації об’єктів теплопостачання, який реалізовує ЛМКП «Львівтеплоенерго» за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, становить 30 млн євро, з них 10 млн євро – це грантові кошти. Проєкт передбачав кілька компонентів, зокрема модернізацію теплових мереж, монтаж ІТП, диспетечеризацію, та ін.

Щодо закупівлі ІТП, то вона відбувалася в межах єдиних торгів. Підписання контракту з підрядником відбулось в липні 2017-го. Виконання контракту, тобто завершення усіх робіт очікується у грудні 2022 р.

Станом на кінець жовтня 2022 р змонтовано 408 ІТП, і йде активна фаза налагодження. Проєкт охоплює 29 018 квартир, а це 87 229 мешканців міста.

«Реалізувавши цей проєкт ми збільшили по місту частку індивідуальних теплових пунктів в будинках з централізованим опаленням.

Що дає ІТП? У першу чергу, ІТП дає можливість мешканцям самим регулювати температуру подачі теплоносія, включати і виключати опалення, коли забажають. Тобто подача теплової енергії залишиться централізованою – генерація відбуватиметься від котелень чи ТЕЦ, але мешканці отримають можливість регулювати все у себе в будинку, регулювати грамотно, за допомогою найсучаснішого обладнання. Відповідно у цих будинках мають припинитися скарги на перегріви, адже мешканці самі визначатимуть, яка температура теплоносія їм комфортна.

Також з цього випливає друга перевага – якщо є можливість регулювати, то це можливість і економити», – наголосив Олександр Одинець, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Встановлення ІТП у житлових будинках підтримує ЛМКП «Львівтеплоенерго», оскільки переваги від ІТП отримають як мешканці так і теплопостачальне підприємство – ЛМКП «Львівтеплоенерго» переходить з чотиритрубної на двотрубну систему подачі теплоносія, що дозволить зменшити тепловтрати підприємства.

Як наголосила Галина Гладяк, голова Сихівської районної адміністрації, на сьогодні більше 50% встановлених ІТП вже працюють, і мешканці отримують від них гарячу воду. З початком опалювального сезону усі 408 ІТП працюватимуть на подачу як гарячої води так і опалення.

«Питання встановлення ІТП у житлових будинках набирає чим раз більшої актуальності, адже це можливість економити кошти. Однак, щоб досягнути максимальної економії споживання теплоносія будинок має бути повністю термомодернізований. Тому, сподіваємося, що встановлення ІТП спільно з проектами термомодернізації будинків, забезпечить високий відсоток економії ресурсів», – додала Галина Гладяк.

У Львові розпочали монтувати на Сихові перші ІТП

У Сихівському районі Львова встановлять 165 ІТП

У Львові встановлять ще 84 ІТП

493 ІТП будуть встановлені у Львові за кошти ЄБРР і Кіотського протоколу

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *