Стратегічно важливі підприємства олігархів перейдуть у власність держави: перелік

Наразі невідомо, чи буде передання акцій цих підприємств компенсовуватися їхнім колишнім власникам і міноритарним акціонерам.

Про це повідомила ЕП, пише Dailylviv.com.

Стратегічно важливі підприємства, які пов’язані з Костянтином Жевагом, Ігорем Коломойським, Вячеславом Богуслаєвим і Костянтином Григоришиним перейдуть у власність держави.

Співрозмовники ЕП в Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), а також міноритарні акціонери “Укрнафти” розповіли, що 6 листопада НКЦПФР прийняла рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій ПАТ “Укрнафта”, ПАТ “Укртатнафта”, АТ “Мотор Січ”, ПрАТ “АвтоКрАЗ”, ПрАТ “Запоріжтрансформатор”. Таким чином регулятор дозволив списання акцій цих підприємств з рахунків приватних осіб, у власність держави.

Компаніям Коломойського в “Укрнафті” належить близько 42% акцій. Державі в особі НАК “Нафтогаз” до цього належали 50% плюс 1 акція. Власниками інших акцій є міноритарні акціонери. “Укрнафта” є найбільшою нафтовидобувною компанією України.

В “Укртатнафті” дніпропетровський олігарх спільно з партнером Геннадієм Боголюбовим володіють близько 60%. Інші акції – в НАК “Нафтогаз”. Ключовим активом “Укртатнафти” є Кременчуцький нафтопереробний завод, який у травні вивели з ладу російські ракетними обстрілами.

Донедавна власником “Мотор Січ” був В’ячеслав Богуслаєв, який у 2017 році продав 56% акцій компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Через наявність порушень, зокрема щодо дотримання антимонопольного законодавства операції з акціями “Мотор Січі” були заблоковані, а згодом – арештовані. Богуслаєва в жовтні арештували, звинувативши у державній зраді.

Компанія “АвтоКрАЗ” входить в групу “Фінанси та кредит” олігарха-втікача Костянтина Жеваго. Підприємство займається виготовленням великовантажних автомобілів.

“Запоріжтрансформатор” – підприємство-банкрут, яке виробляє трансформаторне і реакторне обладнання. Його власником є Костянтин Григоришин.

Наразі невідомо, чи буде передання акцій цих підприємств компенсовуватися їх колишнім власникам і міноритарним акціонерам.

100 найбагатших українців-2020: трійка лідерів незмінна, а серед львів’ян – нові обличчя

Хто найбільше розбагатів в Україні за час пандемії коронавірусу: новий рейтинг Forbes

Мільйонери: політики, олігархи, бізнесмени покидають Україну на своїх літаках

Як олігархи будуть перетворюватися на бізнесменів: президент запропонував законопроєкт про статус олігарха

Російський олігарх Фрідман не встиг вивести з України активи Моршинської

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *