У Києві перейменували вулицю, названу на честь радянського пілота-штурмовика

Активна дерусифікація триває.

У Києві перейменували вулицю Генерала Вітрука у Святошинському райони на вулицю Авіаконструкторську. Про це повідомили у Київській міській раді. 

«Вулиця Генерала Вітрука була названа на честь радянського пілота-штурмовика, генерал-майора Андрія Вітрука. З метою деколонізації столичної топоніміки шляхом рейтингового електронного голосування в додатку «Київ Цифровий» було обрано нову назву цієї вулиці. Серед варіантів щодо перейменування найбільшу кількість, а саме 14 074 голоси, набрала пропозиція – Авіаконструкторська. Нова назва запропонована на честь авіаконструкторів, оскільки вулиця розташована у житловому масиві «Авіамістечко», – пояснюють там. 

За результатами голосування та на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування вулиці Генерала Вітрука на Авіаконструкторську.

Додамо, що зміна назв міських об’єктів не передбачає переоформлення документів.

Нагадаємо, у Києві перейменували понад 180 міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами. Також у застосунку «Київ Цифровий» запустили опитування щодо доцільності повернення історичних назв ще 32 міським об’єктам. 

Додамо,що недощавно в Києві знесли пам’ятник Олександру Пушкіну. Демонтаж присвятили лейтенанту Збройних сил України Денису Антіпову «Буку».

Софіко Векуа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *