В Україну прибули системи ППО NASAMS та Apside

Ця зброя значно посилить ЗСУ і зробить небо безпечнішим.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, пише Dailylviv.com

“Подивіться, хто тут!

ЗРК NASAMS і Aspide прибули в Україну!

Ця зброя значно посилить ЗСУ і зробить наше небо безпечнішим.

Ми будемо продовжувати збивати ворожі цілі, які нас атакують.

Дякуємо нашим партнерам: Норвегії, Іспанії та США”, – зазначив Резніков.

Довідка

NASAMS

Основне призначення зенітно-ракетного комплексу середньої дальності NASAMS — знищувати повітряні об’єкти противника на середніх та малих висотах за будь-яких метеорологічних умов.

Залежно від снаряда система може уражати ціль від 20 до 180 км, а висота ураження сягає до 21 кілометра. Ймовірність збиття цілі однією ракетою: 0,85. Максимально ціль можна вражати до 1 тисячі метрів на секунду, а час реакції складає 10 секунд. Максимальна швидкість польоту ракети — 1020 м/с.

NASAMS має 12 пускових установок, а кожна з них несе шість ракет AIM-120 AMRAAM. Також техніка має вісім радарів, один центр керування вогнем, одну машину з електронно-оптичною камерою та один автомобіль Tactical Control Cell.

Комплекс розробили норвезька компанія Norwegian Kongsberg і американська Raytheon.

ЗРК Aspide

Наземний зенітно-ракетний комплекс призначений для малої дальності. Його використовують як протиповітряну оборону певних районів чи об’єктів. Його можуть використовувати проти літаків, гелікоптерів, а також літальних апаратів, що пілотуються дистанційно, зокрема ракети класу “повітря-земля”.

ЗРК може вражати ціль від 12 до 25 км залежно від снаряда. Комплекс може засікати цілі до 20 км і відстежувати відразу кілька літаків. Також він здатний вражати цілі на висоті 5-6 кілометрів.

Усі засоби комплексу виконані на шасі, що буксируються. Комплекс може бути швидко доставлено на задану позицію і після розгортання перебувати в готовності до подальшого застосування.

ЗРК Aspide розробила італійська компанія Selenia (зараз Alenia Aeronautica) на початку 1970-х років на основі американської авіаційної ракети “повітря-повітря” AIM-7 Sparrow. Іспанія модернізувала ЗРК у 1990-х роках і підвищила можливості виявлення цілей до 40-60 км, дальність ракет до 25 км і за висотою ймовірно до 7-8 км.

Україна отримала норвезько-американські ракетні комплекси NASAMS

Зеленський назвав п’ять країн, з якими йдуть перемовини про надання систем ППО

Протиракетний щит України створять комплексами IRIS-T SLM, NASAMS, MIM-104 Patriot

США передадуть Україні системи ППО, які охороняють Білий дім і Капітолій, – ЗМІ

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *