«Актуальний, відображає нашу дійсність». Львів’янка 22 роки поспіль пише радіодиктант

Текст диктанту цьогоріч оприлюднять 11 листопада на сайті Українського Радіо

Христина Гоянюк зі Львова цього року 22 раз писала радіодиктант національної єдності. Читала його народна артистка Ада Роговцева, а авторкою тексту є українська письменниця та режисерка Ірина Цілик.

«Цього року мене запросили писати радіодиктант у Львові в «Домі Франка». Окрім мене, ще було кілька людей, зокрема молодий чоловік, журналіст, який писав вперше, а я писала 22 раз. Минулорічний диктант мав свої певні складнощі, а цей – цікавий, актуальний, відображав нашу дійсність, те, що ми зараз бачимо та відчуваємо. Називався диктант «Твій дім», – пояснює у коментарі Tvoemisto.tv вона.

Водночас Христина Гоянюк каже, що встигати за текстом було непросто, довелося скорочувати слова, а потім перечитувати.

«Я завжди кажу, що треба трішки повільніше, бодай на 5 хвилин збільшити загальний час диктанту. Інакше складно встигнути», – додає вона.

Додамо, що радіодиктант національної єдності-2022 щороку відбувається у День української писемності та мови 9 листопада. Текст диктанту цьогоріч оприлюднять 11 листопада на сайті Українського Радіо. Також роботу можуть перевірити фахівці. Для цього потрібно сфотографувати текст та надіслати до 11:00 10 листопада на адресу [email protected] або через електронну форму для отримання робіт на сайті ukr.radio. Христина Гоянюк додає, що кожного разу надсилає поштою, оскільки не має можливості зробити це в електронному форматі. Результати, найімовірніше, будуть вже у грудні. Це залежить від кількості написаних та поданих диктантів.

Нагадаємо, минулого року 9 грудня оголосили переможців ХХІ радіодиктанту єдності. Вчителька зі Львівщини Надія Палій посіла друге місце, допустивши лише одну помилку. Перед цим абсолютною переможницею ювілейного ХХ радіодиктанту стала 74-річна львів'янка Христина Гоянюк. Жінка тоді написала радіодиктант удвадцяте, а перемогу отримувала понад 10 разів. Детальніше про те, як вона готується до написання диктантів, читайте в інтерв'ю для Тvoemisto.tv.

Ольга Коваль

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *