На Львівщині відреставрували замок, який пошкодила російська ракета

Пам’ятку архітектури пошкодило вибуховою хвилею 14 червня.

У Золочівському замку відреставрували надбрамний корпус, який був пошкоджений унаслідок ракетного удару. 

Джерело: Львівська національна галерея мистецтв ім. Возницького

14 червня над містом Золочевом, що у Львівській області, сили протиповітряної оборони збили російську ракету. Внаслідок падіння пошкоджень зазнала конструкція комплексу будівель пам’ятки архітектури національного значення – надбрамний корпус Золочівського замку. 

Відтак, вибуховою хвилею було пошкоджено: підшивку даху і стелі, штукатурку на площі 350 м², дерев’яні рами та віконні стулки, дверні заповнення (рама та полотно), вузли кріплення конструктивних елементів та покриття тимчасового даху над вежею, а також часткова втрата тиньку на фасадах корпусу.

«Після проведення обстеження пошкоджених об'єктів спільно з працівниками проектної організації, адміністрація Галереї розробила ряд заходів із відновлення в частині пошкодження конструкцій та елементів комплексу будівель. Станом на сьогодні всі заплановані ремонтні роботи завершено», – йдеться в повдіомленні.

Для довідки

Золочівський замок – пам'ятка історії та культури національного значення в місті Золочеві Львівської області. Музей-заповідник «Золочівський замок» – відділ Львівської галереї мистецтв. Замок входить до туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини».

Антоніна Костик

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *