У Львові заборонили будівництво кафе-бару в історичному ареалі

Восени минулого року рішення щодо будівництва кафе-бару перенесли задля доопрацювання.

Сьогодні, 8 листопада, на засіданні виконавчого комітету ЛМР прийняли рішення відмовити у наданні містобудівних умов та обмежень на реконструкцію ПП «Перлина Львова» незавершеного будівництва. Зокрема, відмовлено у надбудові та пристосуванні під кафе-бар на пл. Князя Ярослава Осмомисла, 3 – пл. Звенигородській, 4. Восени минулого року це рішення переносили задля допрацювання. 

Джерело: Пресслужба ЛМР

Рішення щодо заборони ухвалили згідно з невідповідністю намірів забудови і вимогам містобудівної документації. Земельна ділянка розташована у кварталі змішаної існуючої забудови в історичному ареалі міста, де відсутній затверджений історико-опорний план, який є невід’ємною частиною генерального плану. 

Читайте також: У парку Франка за унікальною технологією облаштовують доріжку

«Ми були на ділянці і там точились досить жваві громадські дискусії. Дійсно мешканці висловлювали свої побоювання щодо впливу цього об’єкту, зокрема що незавершений об’єкт будуть розбирати, проводити земляні роботи, монтувати там якісь елементи, а відтак все це може ставити під загрозу сусідні будівлі», – розповів керівник управління архітектури та урбаністики Львова Антон Коломєйцев. 

За словами архітектора, були також застереження мешканців суміжних будинків щодо будівництва кафе-бару. 

Нагадаємо, що площа Князя Ярослава Осмомисла знаходиться у Галицькому районі Львові, у північній частині історичного центру міста і належить до світової спадщини ЮНЕСКО як частина об'єкта «Ансамбль історичного центру Львова». Восени 2020 року на площі розпочали зводити будівлю. У ЛМР заявили, що будівництво кафе-бару у сквері розпочали без погоджень і що жодних містобудівних норм і обмежень не видавали. За документами на право власності тут планувати збудувати кафе-бар. Згодом у мерії пообіцяли демонтувати будівлю.

Ірина Давосир

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *