Львівські лікарі врятувати хлопця з рідкісним діагнозом, що не міг ковтати їжу

15-річному пацієнту встановили рідкісний діагноз – ахалазія стравоходу.

Львівські лікарі врятували 15-річного хлопця, в якого виявили рідкісний діагноз – ахалазія стравоходу. Це захворювання характеризується порушенням прохідності кардіального відділу стравоходу і значним його розширенням над ділянкою звуження. Може бути вродженим, або внаслідок стресу.

Джерело: Львівська обласна дитяча клінічна лікарня Охматдит

Через рідкісний діагноз Данило три роки не міг нормально ковтати і це ледь не спричинило нервові розлади. Порушення ковтання проявлялось в нього затримкою їжі за грудиною, тому для полегшення проходження їжі йому доводилось запивати її великою кількістю води або посилено ковтати. Зі слів торакального хірурга Охматдиту Олега Леніва, тривале порушення харчування у таких дітей може призвести до затримки розвитку, дефіциту ваги, а блювота не рідко ускладнюється потраплянням їжі у дихальні шляхи та розвитку легеневих ускладнень (бронхіти, пневмонії).

Читайте також: У готельно-ресторанному комплексі отруїлись двоє дітей

Після операції Данило знову може нормально їсти та розвиватися.

«У дитини знову з'явилися усмішка і блиск в очах. Хлопець може нормально їсти і розвиватися як і його однолітки. Данило і його батьки постійно дякують, що повернули хлопцю радість життя», – додає керівник Клініки хірургії з центром торакальної хірургії, нефрологічної хірургії та реконструктивної урології у дітей Олег Ленів.

Ірина Давосир

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *