На кордоні між Україною і ЄС починає працювати новий пункт пропуску

Новий міжнародний автомобільний пункт пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус» на українсько-румунському кордоні почне працювати вже цього тижня.

Про це інформує Мінінфраструктури, пише Dailylviv.com.

Проїзд буде дозволений для легкових автомобілів і порожніх вантажівок. Цей пункт пропуску має розвантажити єдиний наявний пункт пропуску на українсько-румунському кордоні «Порубне – Сірет».

«Пункт пропуску «Порубне – Сірет» нині – один із найбільш завантажених. Дорога до європейських портів йде саме через цей пункт пропуску і він надважливий для українських експортерів і для вантажного транспорту немає альтернативи проїзду з України до Румунії. Інші пункти пропуску на українсько-румунській ділянці кордону не призначені для проїзду вантажівок. До речі, «Красноїльськ – Вікову де Сус» від початку також проєктувався як пункт пропуску для пішоходів і легкового транспорту.

Відтепер спільно з румунськими колегами було прийняте рішення, що «Красноїльськ» працюватиме для проїзду вантажівок. Спершу буде здійснюватись пропуск лише порожніх вантажних транспортних засобів. Наступним етапом стане дозвіл на проїзд вантажівок з нашим експортом. Це стане можливим після завершення робіт з румунського боку», – Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Наразі завершено капітальний ремонт понад 7 кілометрів дороги, облаштована територія МАПП та робочі місця для представників всіх служб, змонтована система освітлення та система зв’язку, встановлене обладнання необхідне для функціонування пункту пропуску.

Домовленість про зведення пункту пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус» було досягнуто ще 2015 року. Фактично ж будівництво відбувалось цього року в рамках проєкт «Відкритий кордон» який був ініційований Президентом України Володимиром Зеленським та Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою.

В рамках цього ж проєкт Україна планує розбудову вже теперішньої автомобільної прикордонної інфраструктури для збільшення пропускної здатності кордону в напрямку «Україна – ЄС».

Електронна черга на кордоні запрацює у жовтні: принцип роботи

Сьогодні на українсько-польському кордоні почали пропускати порожні вантажівки

Козицький запропонував організувати митно-прикордонний контроль на незбудованому ПП Мальховичі – Нижанковичі

Протест водіїв на кордоні: розпочалися урядові консультації

Катастрофа на українсько-польському кордоні: заступник міністра назвав причини і рішення

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *