Російської мови не буде в Києві у комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти

У Києві повністю виключити російську мову з навчальних програм комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Таке рішення було прийнято, 10 листопада, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 64 депутатами. Про це повідомила Київська міська рада, пише Dailylviv.com.

За словами депутата Київської міської ради, голови постійної комісії з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту Вадима Васильчука, в умовах війни з російською федерацією недоцільно та неправильно проведення навчального процесу та вивчення російської мови в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

«Очільники рф неодноразово заявляли, що «росія сягає настільки далеко, як далеко поширена російська мова». У зв’язку з цим депутатський корпус Київської міської ради прийняв рішення, яке надасть можливість уникнути ескалації напруги в суспільстві та посилить захист освітнього простору Києва від гібридних впливів держави-агресора. Мова має значення, і в час війни – це питання національної безпеки», – зазначив Вадим Васильчук. 

Депутат додав, що проєктом рішення передбачено здійснення організаційно-правових дій, які скеровані на перехід груп та класів з російської на державну мову.

Ця новина на офіційному сайті Київської міської ради оприлюднена вчора о 16.06, а на сайті Київської міської військової адміністрації про неї досі не згадано. 

Мовне щеплення від Росії, – експерти

У Польщі допомагають біженцям з України обходитися без російської мови

Кому українська мова стала ріднішою: у центрі, на півдні й сході країни

Українська мова матиме законодавчий захист в ЄС

У Львові внутрішньо переміщених осіб навчатимуть української мови

Перше богослужіння українською мовою відбулося у храмі Люблінського католицького університету

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *