У Львові відреставрували металеву браму на вулиці Глибокій. Фото до і після

Вартість реставраційних робіт становила 75 000 грн.

У Львові відреставрували металеву браму у будинку на вулиці Глибокій, 21. Особливістю цієї брами є те, що її елементи не приварені, а фіксуються на заклепках. Так, роботи тривали близько двох місяців.

Джерело:  ЛКП «Бюро спадщини»

«Металева брама була деформована, оскільки має велику вагу та розміри і не була належно зафіксована на завісах. ЇЇ нижня частина була дуже понищена, двері ледь трималися на одній завісі, автентична фурнітура втрачена, а замість засклення були металеві листи»,  каже майстер-реставратор Ярослав Зубицький.

Фахівці вирівняли деформовану конструкцію брами та відновили її засклення, яке частково було забите металом. Також вони виготовили та встановили нові ручки.  При дослідженні виявили автентичний зелений колір брами, який перегукується з майолікою в декорі цього сецесійного будинку.

Вартість реставраційних робіт становила 75 000 грн. Із цієї суми вклад мешканців становив 22 500 грн, а решта суми це співфінансування від німецького фонду Ебергарда Шьока, який цього року підтримав Програму співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках.

Нагадаємо, у Львові на вулиці Василя Кука, 6 (стара назва – Жуковського) мешканці будинкувласними силами і коштами відновили внутрішні двері будинку, які були занедбані. Вартість робіт становила 25 тисяч гривень.

Ольга Коваль

Фото: ЛКП «Бюро спадщини» 

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *