У Львові відкрили вулицю Патріарха Димитрія Яреми

Раніше вул. Патріарха Димитрія Яреми мала назву Антона Чехова.

Сьогодні, 12 листопада, у Львові урочисто відкрили вулицю Патріарха Димитрія Яреми – церковного і громадського діяча, ініціатора ІІІ відродження Української автокефальної православної церкви, Предстоятеля УАПЦ в 1993-2000 роках. 

Джерело: Львівська міська рада

На відкриття вулиці прийшли його рідні, Митрополит Львівський ПЦУ Владика Макарій, Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Владика Димитрій, священники, львів’яни.

Вулиця розташована у Личаківському районі Львова, сполучає вулиці Личаківську і Пекарську. Раніше вул. Патріарха Димитрія Яреми мала назву Антона Чехова. Її перейменували у межах деколонізації топоніміки у межах Львівської МТГ. На сьогодні нові українські назви присвоїли вже 47 вулицям. 

Загалом у Львівській територіальній громаді дерусифікують 53 вулиці, названих на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з російською імперією та росією, чи радянською пропагандою. Які ще вулиці перейменують у Львові, Винниках та Рудному, можна переглянути тут.

Нагадаємо, нещодавно у Львові відкрили вулицю доктора фізико-математичних наук, заслуженого професора, багаторічного ректора Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністра освіти і науки України, Героя України Івана Вакарчука. Вулиця розташована у Галицькому районі Львова, поруч з парком Івана Франка та сполучає вулиці Яна Матейка та Устияновича.

Антоніна Костик

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *