Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’яті народу»

Мета цієї премії – вшанувати живих свідків історичних подій.

17 листопада у Празі відбулося вручення чеської премії «Пам’яті народу». Лауреатами цьогорічної нагороди стали п'ятеро діячів із Чехії, Словаччини та України. Серед них – дисидент, правозахисник та проректор УКУ Мирослав Маринович.

Джерело: Український Католицький університет

Премію «Пам’яті народу» вручають з 2010 року за сприяння чеської некомерційної організації Post Bellum. Її мета – вшанувати живих свідків історичних подій: ветеранів війни, політв’язнів, учасників руху опору, тих, хто пережив Голокост, переслідуваних письменників, представників підпілля, скаутів, членів церкви.

Організатори особисто вручили нагороду Мариновичу під час церемонії в Національному театрі у Празі.

«Я надзвичайно вдячний керівництву Post Bellum за цю нагороду. І не лише тому, що вона вручена мені особисто, а ще й тому, що вона вручена українцеві, представникові того народу, який веде велику, тяжку боротьбу за свою незалежність та свободу. Перед нами стоїть справді екзистенційний вибір, бо путін поставив під сумнів і наше право бути окремим народом, і наше право збудувати свою державу. Він висміює Україну і вважає її історичною випадковістю. Але ми вистоїмо і переможемо. Тому що ми подолали страх», – сказав Мирослав Маринович.

Читайте також: В Херсон прибув перший після 24 лютого пасажирський потяг з Києва. Фото

За його словами, війна навчила українців бути єдиними. 

«Я також щасливий, що ми українці не одні – з нами сьогодні увесь світ. Ми б не вистояли без допомоги світу. Я переконаний, що разом нам вдасться збудувати новий міжнародний порядок, в якому буде місце для незалежної України. І що важливо, основою цього міжнародного порядку буде два поняття – правда і любов. Це ті слова, які ви використовували під час своєї революції. Дякую вам», – додав він.

Нагадаємо, про те, чому росія вважає Україну своєю та чому росіяни чекали повернення імперії, у програмі «Акценти тижня» Tvoemisto.tv розповів доцент кафедри соціології Українського католицького університету Данило Судин. Детальніше читайте за посиланням.

Софіко Векуа ________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *