Русскій мір – це рак, який загрожує всій Європі, – Прем’єр Польщі

Матеуш Моравєцький зазначив, що на зміну комунізму ХХ століття прийшла путінська ідеологія «русскава міра».

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com.

«Русскій мір» – це рак, який загрожує не лише більшості російського суспільства, а й усій Європі; російська дезінформація є значною загрозою безпеці Європейського Союзу, і неспроможність відповісти на пропаганду може спонукати Кремль до подальшого підриву історичних фактів, – попередив Матеуш Моравєцький.

Про це польський прем’єр розповів у відеозверненні до учасників конференції Європейської платформи пам’яті та сумління, що відбувається у Празі і присвячена викликам, які постають перед європейською політикою історичної пам’яті.

Матеуш Моравєцький заявив, що своєю пропагандою щодо війни в Україні Росія веде гібридну війну, спрямовану не лише проти своїх громадян, а й проти європейців та лідерів думок у всьому світі:

«Кремль хоче посіяти недовіру, використати слабкі місця та підірвати демократичні процеси, що є значною загрозою для безпеки Європейського Союзу».

Відмова Європи відреагувати на російську пропаганду може спонукати режим путіна поставити під сумнів добре задокументовані та добре відомі історичні факти, ствердив прем’єр-міністр Польщі:

«Також не варто забувати про ідеологію “рускава міра”, яка є еквівалентом комунізму ХХ століття. Це не божевілля, а продумана стратегія, яка вже відкрила ворота геноциду».

Матеуш Моравєцький нагадав, що останніми роками в Росії були прийняті нормативні акти, які стали інструментом цензури. Вони перешкоджали незалежним російським історикам проводити дослідження та призвели до стирання історичних фактів, які не вписувалися в російський наратив Другої світової війни.

Русскій мір розвалюється: Киргизстан перейде на латиницю

Русскій мір легалізувався у Туреччині

Русскій мір знищать законом про деколонізацію гуманітарної сфери України

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *