Митниця пояснила правила ввезення генераторів

Ввезення генераторів та інших пристроїв відбуватиметься шляхом декларування митному органу без сплати митних платежів.

Кабінет Міністрів України скасував обов’язковість надання як підтвердження звільнення від сплати митних платежів декларації. Тому тепер ввезення генераторів відбуватиметься шляхом декларування митному органу без сплати митних платежів. 

Джерело: Державна митна служба України

Письмовому декларуванню не підлягають товари:

  • сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро і вага яких менше 50 кг, якщо товари ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі;

  • сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, що переміщуються в України на адресу одного одержувача в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, або на адресу одного одержувача в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, та у несупроводжуваному багажі.

Товари в обсягах, що перевищують зазначені норми, а також товари, що ввозяться особою, частіше одного разу протягом однієї доби, підлягають письмовому декларуванню.

Ззаначимо, що за протягом листопада в Україну завезли 136 тисяч генераторів на суму майже 88 млн доларів. За словами народного депутата Ярослава Железняка, 65% це електрогенератори з іскровим запаленням, тобто бензинові потужністю не більше як 7,5 кВxА. Ще 5% потужністю понад 7,5 кВ·А, але не більше як 375 кВ·А, та інші 3,3% – електрогенератори з із запалюванням від стиснення.

Нагадаємо, що раніше львівські підприємці запропонували запровадити нульове розмитнення електрогенераторів, які ввозять в Україну з-за кордону. Таку ініціативу пояснили зростанням попиту та подорожчанням генераторів як на внутрішньому ринку, так і на зовнішньому. Про те, як бізнес у Львові готується до блекауту та кому потрібні генератори можете прочитати тут.

Ірина Давосир

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *