У Києві з’явиться вулиця Скорини

У Подільському районі перейменували вулицю, що була названа на честь білоруського міста.

У Подільському районі вулицю Брестську перейменували на вулицю Франциска Скорини.

Джерело: Київська міська рада 

«У травні цього року експертна комісія порекомендувала включити вулицю Брестську до переліку міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією або її сателітами. Назва вулиці Брестської походить від назви білоруського міста Брест. З метою деколонізації столичної топоніміки шляхом рейтингового електронного голосування в додатку «Київ Цифровий» обрали нову назву цієї вулиці. Серед варіантів щодо перейменування 2 798 голосів набрала пропозиція саме Франциска Скорини», – пояснили там. 

За результатами голосування та на основі експертних висновків пізніше, депутати Київської міської ради підтримали рішення щодо перейменування вулиці Брестської на Франциска Скорини. Він був білоруським першодрукарем, просвітником, перекладачем, одним із засновників кириличного книгодрукування. Ідеї Скорини свого часу справили помітний вплив на розвиток науки й освіти в Україні.

Нагадаємо, в Києві активно триває дерусифікація. Зокрема, у вересні Київська міська рада перейменувала понад 40 вулиць в різних районах. У столиці також знесли пам’ятник Олександру Пушкіну. Демонтаж присвятили лейтенанту Збройних Сил України Денису Антіпову «Буку». Крім того, у Києві прийняли рішення про демонтаж пам’ятників Щорсу та Ватутіну.

Софіко Векуа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *